Eesti noorima naisena miljonäriks saanud Kristel Kruustük tajub raha võimu

Autor: Indrek Mäe • 2. aprill 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Eduka IT-ettevõtjana püüab Kristel Kruustük teistele ambitsioonikatele naistele eeskuju ja tuge pakkuda.
Autor: Andras Kralla

Eesti noorima naisena miljonäriks saanud IT-ettevõtja Kristel Kruustük (33) on endale teadvustanud, et rahal on võim muuta maailma. See annab mitmel moel kätte suuna, mida tema ise enda rahaga teeb.

Paberil jõudis Kristel Kruustük finantsvabadusse juba 24aastasena, praegu hinnatakse Kristeli ja tema abikaasa Marko Kruustüki vara väärtust 60 miljoni euro kanti. “24aastaselt oli see vaid paberil ja tegelikkuses jõudsin finantsvabadusse paar aastat tagasi,” ütleb Kruustük.

Tema meelerahufond peitub tarkvara testimise ettevõttes Testlio, selle kõrvalt on ta raha paigutanud aktsiatesse, võlakirjadesse, idufirmadesse ja kinnisvarasse, kuid oma parimaks investeeringuks peab ta aega iseendale.

Finantsvabadus tähendab Testlio kaas­asutaja Kristel Kruustüki jaoks peamiselt sõltumatust. “Selleks, et teiste eest hoolt kanda, tuleb kõigepealt olla olemas iseenda jaoks ning hoolitseda oma vaimse tervise eest,” rääkis finantsvabaduse saavutanud, oma elus võrdsete võimaluste loomisesse, rohetrendi ning naisettevõtjate julgustamisesse panustav naine. “Tegelda sellega, millega ma päriselt tegelda tahan.”

Naise sõnul tähendas eduni jõudmine kõva pingutust, mis sisaldas muu hulgas kitsaste oludega hosteli ühistoas elamist, aga ka enda mugavustsoonist väljaviimist ning välismaale kolimist ja seal alguses lihttööde, sh ettekandja ameti pidamist.

Pärast Testlio asutamist läbipõlemise äärelt läbi käies sai Kruustük aru, et lisaks karjäärile tuleb samaväärselt panustada ka iseendasse.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!