Neljapäeval alustab Rakveres kodanikuhariduse kogukonnaring

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 19. aprill 2023
Jaga lugu
Pärnumaa eestvedaja Helin Laane ja Lääne-Virumaa eestvedaja Maia Simkin (paremal) eestvedajate koolitusel Tallinnas.
Autor: Krista Hallik

Neljapäeval, 20. aprillil kell 18 alustab Juhan Kunderi Rahvakoolis tasuta kogukonnaring “Kodanikuks olemise ABC”, ringi eestvedaja on Maia Simkin.

Kogukonnaringis õpitakse koos teistega läbi arutelude, millised on meie kui kodanike õigused ja kohustused, kuidas otsuseid mõjutada, mis on riigi ja mis omavalitsuse vastutusala ning kuidas kogukondlikele probleemidele/väljakutsetele juhtumipõhiseid lahendusi leida.

Rahvakooli ja kogukonnaringi eestvedaja Maia Simkini sõnul ei julge paljud oma arvamust välja öelda.

“Olen töötanud 22 aastat kohalikus omavalitsuses ja näinud, kui demokraatiavõõrad on inimesed, kui palju nad kardavad. Kodanikuharidus ongi meie meelest pigem selline koolitus, kus tulevad inimesed kokku ja igaühel ongi oma arvamus, mitte ühe õpetaja arvamus. Pigem paneme inimesed ise mõtlema, ise kuulama, ise rääkima,” selgitas ta.

Ettevõtmine toimub kuuel järjestikusel neljapäeval, kokkusaamised kestavad 2 või 4 akadeemilist tundi korraga. Lisaks eestvedaja teemajuhatustele, diskussioonidele ja ajurünnakutele on kogukonnaringi paaril korral kaasatud ka lektor.

Kogukonnaringiga saab veel liituda, registreerides end [email protected] või 527 7235 (Maia Simkin). Ring toimub Juhan Kunderi Rahvakooli õppesaalis, sissepääs läbi Inglise Aia, Niine 4, Rakvere.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!