Lahemaa ja Rakvere tõstsid taset rohesihtkohana

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 11. juuli 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Viru raba õpperada Lahemaal.
Autor: RMK

Rahvusvaheline kestlikku turismi arendav organisatsioon Green Destinations andis Lahemaale ja Rakverele hinnangu rohesihtkohana. Lahemaa tõusis kuldtasemelt plaatinatasemele, Rakvere sai eelnevate aastate pronksi asemel hõbeda.

Lahemaa tugevuseks turismisihtkohana on audiitorite hinnangul külastustiheduse ja turismi mõju seire – kõige tugevamal tasemel Eesti turismisihtkohtadest, sest seal on see aastakümnetega rahvuspargi tõttu üles ehitatud.

Lisaks paistab Lahemaa silma kohalike väärtuste hoidmise ja eksponeerimisega ning kohalike ettevõtjate toetamisega. Edendamisruumi on eeskätt nii jäätmete tekke vähendamises kui ka nende ringlussevõtus.

Rakvere tugevused turismisihtkohana on audiitorite hinnangul kultuuripärandi säästev eksponeerimine, kohalike toodete ja teenuste reklaamimine ja ettevõtjate toetamine.

Arenguvajadusena toodi välja külastajate rahulolu, turismi mõju ja kohalike elanike rahulolu seire ning säästvate energialahenduste kasutamine ettevõtetes.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!