90 000 esitamata aastaaruannet, tegevuseta ettevõtete arv ületab tegutsevate oma, krooniliselt keeruline ettevõtete likvideerimine – justiitsminister Kalle Laanet lubab majanduskeskkonnas seda olukorda pisut tuulutada.
- Justiitsminister Kalle Laanet andis hoiatuse, et kohe läheb suuremaks firmade kustutamiseks. Foto: Andras Kralla
Veebruaris suure hurraaga välja kuulutatud seadusemuudatus, mis lubab majandusaruandeta ettevõtteid servast kustutama hakata, loodetud muutust kaasa ei toonud. Juuli alul oli selliseid ettevõtteid 120 000, ka nüüd, enam kui kuu aega hiljem, ikkagi 90 000. Võrdluseks on äriregistris juriidilisi isikuid ülepea ainult 350 000.
Seega tulebki aruandeta ja tegevusetuid ettevõtteid servast kustutama hakata, ütleb justiitsminister Kalle Laanet.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna loomaaia kõrval suurel Veskimetsa kinnistul ratsabaasi pidav OÜ Ratsasport läks pankrotti.
Inflatsioon on päris kiire ja see tekitab nii mõnelgi majanduslikke raskusi, sest sissetulekud nii nobedalt ei kasva. Sel taustal võiks alljärgnev lugu ühe tuntud ja austatud Eestimaa mehe majanduslikest muredest olla igati aktuaalne. Mis sest, et tema raskustes olid süüdi pisut teiselaadsed tegijad kui praegu.
Äripäeva Ehitusmaterjalide tootjate TOPis kõrgele 11. kohale jõudnud Rakvere Metsamajandi omanik Raul Kinks on kogenud tagasilööke. Kevadel kuulutati välja tema ühe ettevõte Astel Modular pankrot ning ettevõtja kohale kerkis kantimiskahtlus.
Juuli keskel kuulutati välja muuhulgas ka Rakvere Kroonikeskuses tegutseva rõivakaupluse Protten rajaja Kalev Protteni isiklik pankrot.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.