Vallarahva tuulikumure jõudis ministeeriumi lauale

Autor: Andres Pulver • 5. september 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Tuulepark.
Autor: Andras Kralla

Mais toimunud Väike-Maarja valla üldplaneeringu avalikul arutelul jäid kolme isiku poolt esitatud arvamused lahenduseta, augusti lõpus kuulasid neid arvamusi ja vallavalitsuse seisukohti regionaal- ja põllumajandusministeeriumi ametnikud.

Ministeeriumi ülesanne on planeeringu õigusaktidele vastavuse kontrollimine, kuid ministeeriumil puudub pädevus hinnata planeeringu sisulise lahenduse otstarbekust, kuna selle üle on ainupädev otsustama kohalik omavalitsus, kelle õiguseks ja kohustuseks on kohaliku omavalitsuse korralduse seadusest lähtudes kõigi kohaliku elu küsimuste, sealhulgas ruumilise planeerimise iseseisev ja lõplik korraldamine.

Pärast kõikide oluliste asjaolude väljaselgitamist annab regionaal- ja põllumajandusministeerium arvestamata jäänud arvamuste osas oma planeerimisseaduse kohase kirjaliku seisukoha, millest teavitatakse kõiki menetlusosalisi.

Eipri küla elanike esindajad Indrek Hein ja Olar Vallimaa märkisid, et kohalik omavalitsus ei ole piisavalt kommunikeerinud tuuleparkide rajamist Eipri küla lähedusse, samas tuulepargi arendaja esitleb külaelanikele juba oma arendusplaane ning vormistab kirjalikke kokkuleppeid maaomanikega.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!