Vahva sõjamees vangistas üksinda roodu vaenlaseid

Autor: Andres Pulver • 28. oktoober 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Oskar Luiga oli üks üheksast mehest, keda autasustati Vabadusristiga kolmel korral.
Autor: Repro

Kolonelleitnant Oskar Luiga oli legendaarne sõjamees, kes oli hiljem aastaid ametis Rakvere metskonna metsaülemana ning osales aktiivselt ka poliitikas.

90 aastat tagasi, 1933. aasta septembris, kulmineerusid tollase rahvusliku keskerakonna Rakvere osakonna vastuolud Tallinna peakontoriga sellega, et Rakvere osakonna esimees Oskar Luiga visati 29. septembril 1933 erakonnast välja.

Ajaleht Virulane kajastas toda erakonna sisetüli päris põhjalikult ja leht oli üksjagu Luiga poolt. Küllap on see üks põhjusi, miks täna 90 aastat tagasi ehk 28. oktoobril 1933 avaldati lugu Luiga vägitegudest Vabadussõja päevil. Õigemini küll ühest vägiteost.

Praegu, mil käimas on kaks sõda, tasub Oskar Luiga „imetegu“ meenutada küll. Ja loota, et ka Ukrainas on mõni samasugune „hull“, kes suuda Luiga trikki korrata. Aga anname sõna Virulasele:

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!