Juustukuningate lugu: äri võimalikkusest naise ja emaga

Autor: Jana Palm • 24. detsember 2023
Jaga lugu
Perefirmas juustukuningad kümme aastat erinevaid ameteid pidanud Robert ja Liisu Miller eelmisel aastal filmi «Musta kivi saladus» esilinastusel.
Autor: Taavi Sepp/Postimees/Scanpix

Kui Robert Milleri vanemad tegid minia Liisule ettepaneku pereettevõttes Juustukuningad tööle asuda, ütles Liisu enda sõnul kohe ära, et tema ei ole hull. Kui aga üks hetk lõpetati selle töökoha pakkumine, siis tundis ta, et ikkagi sooviks pereettevõttesse panustada, ja on siiani selle otsuse üle õnnelik.

Kolleegid, äripartnerid, abikaasad ja lapsevanemad Liisu (32) ja Robert (30) Miller tegutsevad igas rollis ja valdkonnas ööpäev läbi koos.

Robert jagas Äripäeva raadio saates “Võitjate põlvkonnad”, et ta peab aitama tihti abikaasal tasakaalu leida, kuna nii tööl kui ka kodus perfektsionist Liisu žongleerib naisena pidevalt mitmes rollis ja kõnnib tänu sellele läbipõlemise serval. “Ma hästi palju ohverdan iseenda vaimset tervist, kuna ma olen harjunud pusima ja liikuma parima tulemuse poole, sest nii on kõik asjad maksimaalselt hästi tehtud,” tunnistas ka Liisu.

Kümne aasta vältel on nad mõlemad Juustukuningates pea kõikides positsioonides töötanud ning tänu sellele saab Liisu aru, et on perioode, kus on raskem, aga ta ei saa ega taha abikaasale midagi ette heita, kuna mõistab, et töö iseloom on lihtsalt selline. Samas rõõmustas Liisu, et intensiivset perioodi on Roberti töös mõni kuu ja ülejäänud ajal on töögraafik paindlikum. Ja üleüldse kaasneb abikaasade sõnul pereettevõttes töötamisega palju üksteise mõistmist ja ühist võitude tähistamist, mis pereliikmeid lähendab.

Seotud lood

Lisaks abikaasale töötab Liisu ka koos oma ämma ja äiaga. Mõlemad leidsid, et võõrastele inimestele on lihtsam olla hea kolleeg, kuna abikaasa või pereliikme puhul on filtrit vähem ning toorest konstruktiivset kriitikat rohkem. “Ma valiks iga kell olla oma abikaasale, ämmale, äiale ja Roberti vanaemale hea kolleeg, isegi kui see on vahepeal suur väljakutse. Perega koos töötamisel on plussid ja miinused, aga plussid kindlasti kaaluvad üle,” rõõmustas Liisu.

Robert tunnistas saates, et on olnud hetki, kus on tulnud jääda kahe tulihingelise kõige tähtsama naise vahele, kuna ema ja abikaasa on mõlemad tugeva iseloomuga säravad inimesed. Liisu tõdeb samuti, et kümme aastat on peresuhetes väga hea elukool olnud. “Me oleme tõesti Roberti emaga väga sarnased ja põleme kiire leegiga korraks läbi. Kui ühel on patarei otsas ja teine tuleb enda energiaga peale, siis tekibki soodne pinnas, kus ei loe teist nii hästi, kui tahaksid,” kirjeldas ta. Siiski kinnitas Liisu, et tema ja ämma suhe on väga hea ja ta imetleb Meritit (Roberti ema – toim) nii geniaalse turundaja, suurepärase ema ja ka vanaemana. Ka Merit on Liisule korduvalt öelnud, et ta on parim naine, kelle Robert oleks võinud leida.

“Pereettevõtte edukaks toimimiseks on oluline, et igaüks leiaks enda jaoks hea positsiooni, kus ta saab teha midagi põnevat, aga samas ei astuks kellelegi kandadele ega varvastele. Me oleme aja jooksul erinevad positsioonid läbi katsetanud ja nüüd on dünaamika paigas,” jagas Robert.

Kuidas panna erinevad rollid ja suhe toimima, kui igas valdkonnas ja ööpäevaringselt koos tegutsetakse? Ja mis põhimõtted on aidanud saada ka põlvkondadevahelise koostöö klappima? Kuula ausat ja vahetut vestlust Eesti pereettevõtteid tutvustavast saatest “Võitjate põlvkonnad”.

Lääne-Virumaa Uudiste tellijad saavad saadet kuulata siit:

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!