Rakvere viib lasteaiad ühe mütsi alla

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 9. jaanuar 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
Ühendatud lasteaia direktorina jätkaks Rohuaia lasteaia juht Ene Nool.
Autor: Erakogu

Võrreldes paljude teiste omavalitsustega on Rakveres lasteaia- ja hoiukohad seni olnud soovijatele üldjuhul kättesaadavad. Selle nimel on kõvasti pingutatud ja mitte ilmaasjata.

Teaduslikult on tõestatud, et iga koolieelsele haridusele kulutatud euro toob lõpuks mitmekordselt tagasi. See ei tähenda samas, et hariduskulusid ei peaks väga hoolikalt kaaluma, sest kogu Rakvere linna eelarvest kulub haridusele tervelt 50%. Viimase paari aasta jooksul on Rakvere lasteaedades ja -hoidudes olevate laste arv kasvanud, ehkki sündide arv on langenud. Laste arvu kasv on põhiliselt tingitud sellest, et ümberkaudsete omavalitsuste inimesed toovad töö- ja õpirändest tulenevalt lapsi Rakvere lasteaedadesse. Rahvastikuprognoosi pakutud 700 lapsest on Rakvere lasteaedades täna mõnisada last rohkem.

Pidevalt on kasvamas erivajadustega laste arv, kelle haridusse kaasamine nõuab samuti enam ruumi-, personali- ja finantsressurssi.

Järjest keerulisem on leida professionaalset personali ning personalikulude kasvu jaoks eelarvest vahendeid. 2023. aasta kooliõpetajate 24% palgatõusuga kaasnevalt oli Rakvere linna lasteaiaõpetajate töötasudeks vaja eelarvesse juurde leida ligi pool miljoni eurot.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!