Auhinnatud hoone varjus käis äge vägikaikavedu

Autor: Aivar Hundimägi • 12. jaanuar 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
2022. aasta suvel saagisid Rakvere linnapea Triin Varek ja volikogu esimees Mihkel Juhkami Rakvere põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskuse avatuks. Erinevatel arhitektuurikonkurssidel mitmeid auhindu pälvinud maja valmimise rõõmu hakkas aga varjutama mõned kuud hiljem tekkinud vaidlus, mis nüüd sai kohtus lahenduse.
Autor: Andres Pulver

Jaanuari alguses jõustus Rakvere linna ja Riigi Tugiteenuste Keskuse vahel peetud vaidluse kohtulahend, mille põhjuseks oli 2022. aasta suvel avatud Rakvere linna põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskuse hoone ehituslepingu muutmine.

Riigiasutus leidis, et Rakvere linn on rikkunud reegleid ja nõudis ligi 200 000 euro tagastamist, sest hoone ehitamist kaasrahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist 800 000 euroga. Ehituslepingu kogumaht ilma käibemaksuta oli ca 1,5 miljonit eurot.

Linn polnud sellega nõus ja pöördus kohtusse. Tulemuseks on kohtulahend, mis abilinnapea Kert Karuse hinnangul võiks muuta paljudelt omavalitsustelt abirahasid tagasi nõudva Riigi Tugiteenuste Keskuse käitumist ja töökorraldust.

„See, mis Rakvere linnaga tehti, oli karjuvalt ebaõiglane. Lask tuli püssist, mis oli roostes. Sealt ei oleks tohtinud mingit pauku tulla,“ ütles Karus pärast linna kohtuvõitu.

RTK kommunikatsiooniosakonna juhataja Madle Mereste sõnul ei muuda jõustunud kohtuotsus üldjoontes rakendusüksuse tegevust. „Küll aga muudab kohtuotsus riigihangete seaduse tähenduses hankelepingute muutmisel ettenägematute asjaolude käsitlust pisut paindlikumaks, seda eelkõige Covid pandeemiaga seotud asjaolude hindamisel,“ märkis ta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!