Kokkuvõte nädalast: “Rääkida sa, sinder, mõistad!”

Autorid: Neeme Korv, Lauri Leet, Koit Brinkmann • 28. jaanuar 2024
Jaga lugu
Streikivate õpetajate meeleavaldus Toompeal riigikogu ees 22. jaanuaril.
Autor: Liis Treimann

Nädal otsa kestnud õpetajate streik jätkub ja kaos süveneb, sest kuigi omajagu on segadust streigi korralduses, pole ka mingit poliitilist selgust või lahendust võimuliidu poolelt, leidsid ajakirjanikud nädala olulisi teemasid kommenteerivas saates “Äripäev eetris”.

“Ühelt poolt, jah, Eesti 200 esimees Margus Tsahkna räägib oma erakonnakaaslasest haridusministri Kristina Kallase suurest reformikavast, aga siin võiks öelda, nagu Tõnisson Tootsile “Rääkida sa, sinder, mõistad!”, sest otsuseid valitsusest [mis streigi lõpetaks] pole ju,” ütles saates Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.

Äripäeva raadio toimetaja Lauri Leet tõi välja, et sotsiaaldemokraadid mängivad tulega. “Kui sa sõnades õpetajate nõudmist toetad ja midagi sellega ei saavuta, hakkab see ühel hetkel mõjuma sotside reitingule, mille tõusu oleme viimasel ajal näinud,” märkis Leet.

Reformierakondlasest peaministri Kaja Kallase retoorika viimastel nädalatel on olnud, et plaastri panemine, see streigi lõpetamiseks nõutud 10 miljonit ei aita, tõdes Koit Brinkmann. Samas surve valitsusele kasvab. “Kui me vaatame toetust õpetajatele, siis see on samas suurusjärgus Kaja Kallase tagasiastumise toetusega, seega, mina küll tunnen, et need kaks asja on seotud,” rääkis Brinkmann.

Brinkmanni sõnul ei ole osapooled teinud nädala jooksul sammu edasi ega tagasi ning vastasseis püsib. Leet ennustas aga, et eeloleva nädala lõpuks on streik läbi.

Saates tulid jutuks ka konkurents panganduses seoses uudistega Luminori peatsest müügist, Äripäeva uued paljastused nurjunud apteegireformi järgsel ravimiturul ja Eesti majanduse nirud väljavaated.

Kommenteeriti ka president Alar Karise otsust mitte kutsuda 24. veebruari vastuvõtule riigikogu täies koosseisus, mida mõned parlamendi liikmed on nimetanud põhiseadusliku institutsiooni solvamiseks ja parlamentaarseks kriisiks. Ajakirjanike hinnangul näitavad sellised ülepaisutatud reaktsioonid tõusiklikkuse mentaliteeti end ühiskonna eliidiks pidavate poliitikute seas.

Lääne-Virumaa Uudiste tellijad saavad saadet kuulata siit:

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!