Arvamusliider: Jüri Ratas poleks pidanud parteid vahetama

Autor: Indrek Lepik • 4. veebruar 2024
Jaga lugu
Siim Kallas on üks kolmest seekordse saate “Äripäeva arvamusliidri” külalisest.
Autor: Liis Treimann

Selle nädala kolm teemat: Ratas Isamaasse, õpetajate palgatõusu hind ja Ungari tulevik Euroopa Liidus.

“Väga kaheldava väärtusega samm,” ütleb reformierakonna auesimees Siim Kallas Jüri Ratase otsuse peale keskerakonnast lahkuda. Tema sõnul pole küsimus niivõrd selles, kas sotsid või Isamaa, vaid et Keskerakonnas endas oli Ratase poliitilise jõu kese.

Aga kui juba erakonda vahetada, siis tõepoolest Isamaasse, sest opositsioonipartei saab talle lubada riigikogu aseesimehe kohta, mis on Ratasel praegugi.

Laiemalt pelgab aga Kallas, et keskerakonnast võib nüüd tõepoolest saada vene erakond, sest ka riigikogu fraktsioonis, kuhu on jäänud kuus liiget, räägib eesti keelt emakeelena üksnes Lauri Laats.

Kas see kõik toob kaasa ka seismilisi nihkeid Eesti poliitikas? Sellele vastab Kallas selle nädala saates “Äripäeva arvamusliider”.

Lisaks tuleb juttu õpetajate streigi järeldustest. Ühtpidi leiti haridustöötajatele 5,5 miljonit, teisalt pole selge, kuidas see raha siis riigieelarvesse nüüd tekkis. Endine regionaalminister, parempoolsete liige Siim Kiisler ütleb, et probleem on tegelikult fundamentaalne.

Advokaat ja Euroopa õiguse asjatundja Carri Ginter selgitab seevastu, miks tahe Ungarit karistada – olgugi et Viktor Orbán oli lõpuks nõus Ukrainale raha andma – on lühinägelik. Soov otsustusprotsessi tõhustada ähvardab ka Eesti positsiooni, ütleb Ginter.

"Äripäeva arvamusliidri" tegid valmis Karl-Eduard Salumäe, Neeme Korv ja saatejuht Indrek Lepik.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!