Kadrina valla kaart ootab täppe ja jooni. Või siis mitte

Autor: Andres Pulver • 5. märts 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
Eriplaneeringu protsessi ja esitatud arvamusi tutvustas Kadrina rahvale planeeringu koostaja Heiki Kalberg.
Autor: Andres Pulver

Kui planeeringuga hakatakse ühele poole saama, tekivad Kadrina valla kaardile tuulikuid ja liine ning teid tähistavad täpid ja jooned. Praegu aga arutatakse, kuidas taolise kaardini jõuda.

Kadrina tuuleenergeetika eriplaneeringuga astuti taas sammuke edasi, umbes kolmekümne huvilisega avalik arutelu kujunes kohati üpris tuliseks.

Kui väga täpne olla, siis oli tegemist Kadrina valla tuuleenergeetika eriplaneeringu asukoha eelvaliku lähteseisukohtade ja keskkonnamõjude strateegilise hindamise programmi avaliku väljapaneku järgse aruteluga.

Kadrina vallavalitsuse ehitusspetsialist Aivar Aruja rääkis, et avaliku väljapaneku käigus esitati 14 arvamust, paraku rääkisid kaasa valdavalt riigiasutused, lisaks neile vaid MTÜ Eesti Metsa Abiks ja naabervald Haljala.

Tuuleenergeetika eriplaneeringu asukoha eelvaliku lähteseisukohtade ja keskkonnamõjude strateegilise hindamise programm saadeti tutvumiseks suurele hulgale kohalikele ettevõtetele ja MTÜ-dele, kuid neist seni kaasa rääkijaid pole olnud.

Küll oli aga esmaspäeva õhtul Kadrina vallavalitsuses toimunud avalikule arutelule tulnud mitu maaomanikku, kes tundsid end puudutatuna, et nende maal planeeringut koostatakse ja nemad asjast midagi ei tea.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!