Saage tuttavaks - uurija Key Paju

Autor: Rahel Lepp • 11. märts 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
Key Paju on uurijana töötanud 20 aastat, neist viimased 10 aastat Rakvere politseijaoskonnas menetlusgrupi juhina.
Autor: Erakogu

Rakvere politseijaoskonna menetlusgrupi juhti Key Paju (43) pälvis 20 aastase teenistuse eest risti ja sai õlgadele uued pagunid.

Viimased kümme aastat on Key juhtinud üht Rakvere jaoskonna kahest menetlusgrupist. Tema ülesandeks on koordineerida 16 uurija tööd. “Kui tuleb kuriteoavaldus, määran juhtumi prioriteetsuse ning otsustan, kelle pädevusse teema kuulub ehk kes uurijatest sellega tegelema hakkab,” juhatas naine oma töö kirjelduse sisse. Värskelt toimunud kuriteo puhul – kui sellest teatakse – sõidab vajadusel sündmuskohale ka valveuurija, kes viib läbi esmased toimingud.

Key Paju, Rakvere politseijaoskonna menetlusgrupi juht
Nägin kuulutust, et Paikuse politseikoolis on sisseastumiskatsed, läksin tegin need salaja ära, sest teadsin, et emale see valik meeltmööda ei oleks.

Grupijuht peab kõikide käsil olevate juhtumitega kursis olema ja aitab jooksvalt otsustada, mida iga juhtumi puhul veel teha saab, et kuriteokoosseis kokku saada ja asi prokuratuuri saata. Ehkki tööd on palju ja tuleb aina juurde, käib grupijuht ka ise valves, et käsi soojas hoida. Kui vaja, ka nädalalõppudel.

“Politseitöö sobib pereinimesele vaid juhul, kui on olemas toetav perekond,” toonitas Key, kes on ääretult tänulik oma abikaasale, kolmele pojale ja vanematele, kes on võimaldanud tal hingelähedast tööd teha. “Kui pingelise töö kõrval on pinged ka kodus, ei pea selles ametis kaua vastu,” teab ta, sest on näinud kolleege, kes särinal läbi põlevad.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!