Lagunevad tänavad ja postivedu on alati probleemiks olnud

Autor: Andres Pulver • 9. märts 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
Selliseid ja hullemaidki auke on Rakvere tänavad täis. Nagu pea igal kevadel.
Autor: Rahel Lepp

Igal kevadel kiruvad autojuhid ja ka jalakäijad ning jalgratturid Rakvere tänavaid, mis muudkui lagunevad ja lagunevad. Aga teema pole sugugi uus.

Tänavate lagunemine on aastakümnete tagune mure ning need lagunesid ka siis, kui Rakveres veel kübekestki asfalti kohugi maha poldud pandud.

95 aastat tagasi oli talv külm ja lumerohke ning märtsis sõideti veel regedega ning igal nädalavahetusel toimusid Rakveres suuremad või väiksemad suusavõistlused.

Aga tänavatest pidi juttu olema. Ajaleht Virulane kirjutas 9. märtsil 1929, et elav liiklus on linnatänavad päris mitmes kohas väga auklikuks muutnud. „Eriti halvad on uulitsate nurgad ja käänud, kuhu igasugused sõidukid roopad tekitanud,“ vahendas ajaleht.

Nende roobaste tõttu kippusid aga koormad üpris tihti ümber minema ning nii oli kummuli lennanud palgi- või lauakoorem Rakvere tänavatel mitte just väga haruldane vaatepilt.

Üks asi oli koormaomaniku mure ja vaev, teine aga see, et pahatihti oli juhtunud õnnetuse tagajärjel kogu tänav läbipääsmatuks muutunud ning seda päris pikaks ajaks. Tuli ju kummuli lennanud koorem käsitsi tagasi laadida.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!