Transpordiamet korraldab koostöös Tartu ülikooli teaduskooliga ajavahemikul 15.–19.aprillini esmakordselt üleriigilise veebivõistluse „Liiklustark“. Võistlus on esmajoones suunatud 2. klassi õpilastele.
- Lapsi kutsutakse osalema võistlusel „Liiklustark 2024“ Foto: Ylle Jukk/maanteemuuseum
„Idee korraldada koolilastele, eelkõige just 2. klassi õpilastele liiklusteemaline veebivõistlus, sündis vajadusest toetada õpetajaid liikluskasvatuse läbiviimisel koolides. Selles vanuses lapsed hakkavad üha enam iseseisvalt jalakäijatena liiklema ning on oluline, et neil oleksid teadmised ohutuks liiklemiseks. Võistlusel osalemine on heaks võimaluseks neid teadmisi enne kevadist koolivaheaega kinnistada,“ ütles transpordiameti liiklusohutuse osakonna ekspert Eve-Mai Valdna pressiteate vahendusel.
„Õpetades noortele liiklusreegleid ja hea käitumise tavasid teedel, kujundame tulevikus teadlikke ja vastutustundlikke liiklejaid, kes suudavad ennetada õnnetusi ning hoida enda ja teiste elu turvalisena. Liiklustarga viktoriin aitab liiklusmärke ja -reegleid tundma õppida, et jõuaksid ohutult sihtkohta,“ lisas Tartu ülikooli teaduskooli direktor Ana Valdmann.
Võistlus “Liiklustark 2024” toimub viktoriinid.ee keskkonnas, mis on avatud ajavahemikul 15.–19. aprill iga päev kell 8–14. Kool saab valida endale sobiva aja ja päeva, millal klassiga osaleda. Eelnev registreerimine ei ole vajalik.
Veebivõistluse teemad on
liiklusaabitsa põhised. Võistlus koosneb üheksast ülesandest, lahendamiseks on aega 45 minutit. Võistlusel on üks heliga videoülesanne. Täpsemad juhised osalemiseks leiab:
Liiklustark 2024 | Tartu Ülikool (ut.ee).
Peaauhinnana loosib transpordiameti esindaja juhuvalikuna välja maanteemuuseumi haridusprogrammi kinkekaardi kogu klassile. Lisaks saavad kõik osalenud õpilased ja õpetajad transpordiametilt meene. Koolide paremusjärjestust ei moodustata, soovi korral võib kool välja selgitada oma parimad.
Seotud lood
Kes võidab mälumängusaate "Mälupäev"? Kaheksast osalenud ettevõttest on järel vaid kaks – põnevas finaalsaates lähevad vastamisi Lennuliiklusteeninduse AS ja OIXIO IT.
Aastakümneid USA turgu valitsenud Ford F-150 pani ametlikult Eestis rattad maha. Kui hea see siis on? Tiir tähenduslikul teel annab vastuse.
Stagneerunud liiklusarenguga riigis süüdistatakse järjest kurjemal toonil pahasid autojuhte, keda tulevat üha rohkem jälgida ja karistada. Ent millal – või kas üldse kunagi – hakatakse mõtlema, et ehk on hoopis senised liiklusohutuse asja ajajad, lähenemised või ressursid ammendunud, küsib Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe.
Lisatud video motopatrulli tööst
"Aegajalt tuleb ette, et pean ka mõnel väljakutsel kasutama kogu kiirust, mis masin välja võtab," räägib juba 14ndat suve seda ametit pidav Toomas Kivilo. Motopolitsei ratta tippkiirus jääb 250 km/h kanti.
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.
Hetkel kuum
Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele