Nii kummalisena kui see tänapäeval ka ei tundu, oli sõjaeelses Eestis täiesti olemas oma lennukitööstus ja ehitati lennukeid. Üks selle ala pioneere ja eestvedajaid oli Tapalt pärit Otto Org.
Lennuk PTO-4 ja selle konstruktorid Otto Org (vasakult), Voldemar Post ja Rein Tooma. Lennuki nimi saadi kokku konstruktorite perekonnanimede esitähtedest.
Foto: Rahvusarhiiv
Otto Raimund Org sündis 14. aprillil 1900 Tapa jaamaülema pojana, ka tema isa nimi oli Otto ja lisada võib, et ka 1929. aastal sündinud poeg sai nimeks Otto, lisanimega Roald.
Üks kuu rohkem kui 89 aastat tagasi sai Rakkest pärit Ernst Birnbaumist mees, kes maapinnast kõige kõrgemale pääsenud. 30. septembril tõusis stratostaat SSSR-1 19 kilomeetri kõrgusele ja üks kolmest pardal viibinud mehest oli Ernst Birnbaum.
Rahvasuu rääkis aastakümneid hullust krahvist ja filmimehed panid ta isegi mängufilmi „Jüri Rumm“ tegelaseks, ehkki hull krahv Peter von Manteuffel elas selle filmi tegevusajast mitukümmend aastat varem.
No olid kohe omal ajal spordimehed tegijad väga erinevatel aladel. Alles oli juttu Heinrich Paalist, täna meenutame aga Arnold Niggolit või eestistatud nimega Arno Niitmet. Ta oli küll kõva spordimees, kuid meie kanti on ta tõsisema jälje jätnud Tapa kooliõpetajana ja ka Tapa linnapeana.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.