- Kui kõik läheb plaanipäraselt, aitab hambaravihüvitis tulevikus tasuda ka hambaproteeside eest. Foto: Shutterstock
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile seaduseelnõu, millega luuakse võimalus kasutada hambaravihüvitist ka hambaproteesitööde eest tasumiseks. Seda saaksid 2025. aastast kasutada nii vanadus- või töövõimetuspensionärid, üle 63aastased kui ka osalise või puuduva töövõimega inimesed.
“Omaosaluskoormus tervishoius on suur ja hambaproteesimine üks kallimatest teenustest. Vanemaealised ja pensionärid peavad tegema tihti raskeid valikud, näiteks kas osta välja retseptiravimid või tasuda hambaravi eest,” selgitas terviseminister Riina Sikkut. “Pensioniealistel on tervisekulusid aastas keskmiselt 850 eurot ehk rohkem kui kuu pension. Loodame hambaravihüvitise laiendamisega seda olukorda nende jaoks leevendada,” lisas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestis vajab 30% kolmeaastastest lastest hammaste ravi, aga nii väikeste patsientide ravi ei ole lihtne, ütles doktor Jana Olak. Muuhugas ta ka selgitab, millistel juhtudel toimub laste hammaste ravi narkoosis.
Eesti on tervishoiukulude poolest sisemajanduse kogutoodangusse Euroopa Liidus tagumises pooles, aga inimeste omaosalus ravikuludes on meil enamikust liidu riikidest suurem ja ületab ka Maailma Terviseorganisatsiooni soovituslikku taset, selgub äsja avaldatud Tervise Arengu Instituudi aastaraamatust.
Magustatud jookide maksustamisest võib tervishoiu vaates aru saada, aga ka kümne erineva limonaadimaksuga Eesti valitsus riigieelarvet korda ei saa.
Koroonapandeemia tõttu vähenesid möödunud aastal vastuvõtud kõigi hambaravi erialade lõikes kokku ligi 11%.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.