Viru-Nigula valda soovitakse rajada järgmist tuuleparki

Autor: Andres Pulver • 7. mai 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
Eelmisel sügisel avas Utilitas Wind oma esimese tuulepargi Pärnumaal Saarde vallas. Tegemist on Eesti seni võimsaima tuulepargiga, mis suudab katta 40 000 majapidamise aastase elektritarbimise.
Autor: Utilitas Wind

Kuigi Viru-Nigula vallas on valmimas üldplaneering, mis käsitleb muuhulgas ka tuuleenergeetikaga seotud küsimusi, esitas osaühing Utilitas Wind vallavalitsusele taotluse kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu algatamiseks tuulepargi ja tuulepargi toimimiseks vajaliku taristu rajamise eesmärgil.

Viru-Nigula valla uue üldplaneeringuga nähakse ette ka tuuleenergeetika alad, millel tuulepargi rajamise võimalikkus täpsustub detailplaneeringu koostamise ning mõjude hindamise ja alusuuringute teostamise käigus.

Samas on üldplaneeringu seletuskirjas mööndud, et on võimalik ka eriplaneeringu koostamine.

Utlilitas Windi esitatud eriplaneeringu taotluse järgne planeeringuala kattub suures osas Viru-Nigula valla uue üldplaneeringu järgsete tuuleenergeetika aladega, jäädes valla idaossa ning valdavalt Tallinna-Narva maanteest lõuna poole.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!