Väike-Maarja kalmistu on hädas vandaalide ja kalmisturahu härijatega

Autor: Kristel Kitsing • 15. mai 2024
Jaga lugu
Väike-Maarja kalmistumeister Heili Talpsepp kutsub kõiki kogukonnaliikmeid üles olema tähelepanelikud ja teatama igasugustest rikkumistest kalmistumeistrile.
Autor: Kristel Kitsing

Viimaste nädalate jooksul on Väike-Maarja kalmistul toimunud murettekitavad sündmused, mis on häirinud kalmisturahu.

Mitmed laternad ja hauaküünlad on tahtlikult purustatud, tekitades ohtlikke olukordi külastajatele klaasikildude näol, mis võivad põhjustada vigastusi.

Lisaks on kalmistumeister täheldanud, et mõned isikud sõidavad tõukside ja jalgratastega üle hauaplatside, mis on vastuolus ala kasutamise eeskirjadega.

Veelgi enam, on ilmnenud probleem kassidega, kes kasutavad liivaga kaetud platse oma WC-na, kuigi lemmikloomade viibimine kalmistul ei ole lubatud.

Jäätmete kogumine kalmistutel käib liigiti. Platsi koristamisel tekkinud jäätmeid ei saa jätta teele või teisele hauaplatsile riisuda. Olmejäätmed (küünaltopsid, kindad, pakendid, lillepotid) prügikasti ja taimsed jäätmed kogutakse biolagunevate jäätmete kogumiskohta. Platside renoveerimisel tekkivad ehituslikud jäätmed tuleb viia jäätmejaama, tuletab vallavalitsus inimestele meelde.

Sellised tegevused mitte ainult ei riku kalmistu rahu, vaid on ka vastuolus selgelt määratletud eeskirjadega. Kalmistu nõuded sätestavad, et territooriumil tuleb hoida korda, puhtust ning austada hauarahu.

Muuhulgas on keelatud:

  • Hauaplatse ja üldkasutatavat territooriumi risustada või rikkuda.
  • Kasvavate puude ja põõsaste omavoliline mahavõtmine.
  • Mootorsõidukiga sõitmine.
  • Hauaplatside mõõtmete omavoliline muutmine.
  • Lemmikloomadega kalmistul viibimine ja lemmikloomade matmine.
  • Hauatähiste omavoliline teisaldamine.

Väike-Maarja kalmistumeister kutsub kõiki kogukonnaliikmeid üles olema tähelepanelikud ja teatama igasugustest rikkumistest kalmistumeistrile telefoninumbril 516 1809.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!