Käes on festivalide kõrghetk. Igal nädalal on Eesti eri paikades rohkelt üritusi, millest kõiki ei jõua isegi soovi korral väisata. Millised on muusikasektori peamised rohetegevused, mis aga kitsaskohad?

- Viljandi pärimusmuusika festivali rohesaadikud näevad, et inimesed oskavad festivali lõpuks juba märgatavalt paremini prügi sorteerida. Foto: Mailis Vahenurm
ESG on muusikasektorile veel võõras mõiste, pigem teatakse ÜRO kestliku arengu eesmärke, mis küll haakuvad ESG põhimõtetega. Tallinn Music Weeki (TMW) administratiiv- ja jätkusuutlikkuse juht Kertu Süld tõdes, et muusikaäris tegutsevad peamiselt väikesed ettevõtted, kes ei pea oma ESG tegevusest aru andma, kuid surve jätkusuutlikumaks pürgida tuleb avaliku sektori toetajatelt ja suurrahastajatelt, kellele aruandluskohustus laieneb.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
3. augustil peetakse viiendat korda Wähja festivali. Festivalil tutvustatakse külalistele eestimaist jõevähki – kes see jõeloom on, kuidas teda jätkusuutlikult püüda, valmistada ja süüa. Selle aasta festivali muusikaline peaesineja on Jaagup Kreem.
Porkuni bluus toimub tänavu juba kümnendat korda ning seega tähistab festival väikest juubelit.
9.-11. augustil Käsmus toimuv 17. Viru Folk pühendub Alpide piirkonna muusika ja kultuuri tutvustamisele. Rikkalikust programmist leiab hulgaliselt saksakeelse kultuuriruumi tippesinejaid ning kaptenite külas annab oma bändiga viimase kontserdi alpiroki kuningas Huber von Goisern.
Pärast kolme masendavat aastat tõotab augustis toimuv Viru Folk tulla taas rahvarohke, sest piletite müük läheb paremini kui koroonale eelnenud 2019. aastal, rääkis Viru Folgi korraldaja Peep Veedla.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.