• 21.11.24, 10:58

Riik otsib Kiltsi–Rakke–Vägeva raudteelõigu ehitajat

Riigi poolt on eesmärgiks seatud Tapa–Tartu raudteeliini elektrifitseerimine ning piirkiiruse tõstmine kuni 160 km/h. Eesmärgi saavutamiseks on vaja teostada kapitaalremont Kiltsi–Rakke–Vägeva raudtee 17,62 km pikkusel lõigul ning Kiltsi ja Rakke raudteejaamades.
Ehitustööd on planeeritud järgmisesse aastasse.
  • Ehitustööd on planeeritud järgmisesse aastasse.
  • Foto: Andras Kralla
„Kogu lõigu ulatuses tuleb välja vahetada peatee amortiseerunud raudbetoonsõrestik, rekonstrueerida viis ülesõitu, laiendada Kiltsi ja Rakke jaamade reisijate ooteplatvorme ning nihutada selle tarbeks jaamade kõrvalteid. Lisaks paigaldatakse piirdeaed ohutuse tagamiseks Kiltsi–Rakke lõigu ääres paiknevate Äntu-Nõmme õppematkaradade piirkonda,“ kommenteeris Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Imre Reipõld.

Seotud lood

Uudised
  • 05.11.24, 10:24
Eesti Raudtee kuulutas välja Tapa–Narva raudteeliini ehitustööde hanke
AS Eesti Raudtee toimetab aktiivselt Tapa–Tartu lõigu elektrifitseerimise ning õgvendustöödega, mis peaksid valmima 2025. aasta suve lõpuks.
Uudised
  • 05.11.24, 06:00
Tapa naudib ettevõtjate kasvanud huvi investeerida
Tapa valla ettevõtluspäeval räägiti rohepesu ja ESG aruandluse kõrval ka raudteest ja kosmeetikast.
Uudised
  • 21.10.24, 11:44
Volikogu otsustas aleviku külaks “degradeerida”
Väike-Maarja vallavolikogu otsustas tulenevalt valla uues üldplaneeringus sätestatust algatada Kiltsi aleviku asustusüksuse liigi muutmise külaks.
Uudised
  • 15.07.24, 06:00
Aasta lõpuks saavad kõik maakonna raudteeülesõidud tõkkepuud
Tulevik on liiklejatele turvalisem, sest selle aasta lõpuks paigaldatakse tõkkepuud ka nendele raudteeülesõidukohtadele maakonnas, kus neid veel pole.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 11:13
TOP 3 sõiduautot, millel on üllatavalt odav aastamaks
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele