Terviseriskide kõrval võib radoonioht mõjutada ka kinnisvara väärtust, mistõttu on oluline võtta kasutusele meetmeid olukorra parandamiseks, ütleb LHV eraisikute finantseerimise juht Catlin Vatsel.
LHV eraisikute finantseerimise juht Catlin Vatsel.
Foto: LHV
Teatavasti soovivad pangad kodulaenu andmiseks näha tagatiseks seatava kinnisvara hindamisakti. Juba mõnda aega sisaldavad ekspertide koostatud hindamisaktid ka keskkonnariskidega seonduvaid punkte, millest üheks on radoonirisk. See on aga mõnelgi huvilisel kliendil tekitanud täiendavaid küsimusi: mida radooniriski puhul arvestada, kas tegemist on suure ohuga, kuidas see kinnisvara mõjutab? Vastame nendele olulisematele küsimustele.
Paasi küla inimesed lõid piirkonna kaitseks MTÜ, kaasasid eksperdid ja läksid keskkonnaametisse nõupidamiste laua taha, selgitamaks riigile, et lubjakivikarjääri plaanile tuleb kriips peale tõmmata.
Nii head koostööd, nagu oli Kastani puiestee rekonstrueerinud osaühinguga Kivipartner, ei mäleta ühegi ehitajaga ei abilinnapea Kert Karus ega ka temast oluliselt kauem linnavalitsuses töötanud teedeinsener Lennart Korbe.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.