Mitmed tänavu renoveerimistoetusest ilma jäävad korteriühistud peavad süüdlaseks neid ebaõiglaselt ukse taha jätnud taotlussüsteemi. Murega hakkas tegelema õiguskantsler, kes kujundab nüüd seisukohta.
- “Kõige hullem maja,” tutvustas Kairi Raudberg enda selja taha jäävat Kunda kortermaja, mille ta renoveerimistoetusega korda lootis saada. Foto: Liis Treimann
Mitmeid korteriühistuid esindav Kairi Raudberg on kindel, et tema ühistud jäävad tänavu renoveerimistoetusest ilma, kuna neil ei õnnestunud kohe vooru avamisel toetuse taotlemise e-keskkonda sisse logida. “Tegelikult on siin põhiõiguste rikkumine, sest kõigile ei tagatud võrdseid võimalusi osaleda, nii nagu riik lubas,” leiab ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Astume Kundas ühe kortermaja keldrisse, kus lagede betoon on nii pude, et armatuurraua otsad juba paistavad. Kulukas renoveerimisprojekt ütleb, et seda peaks kiiresti parandama, kuid toetust selle põhjendusega ei saa.
Lahenduseks on käibemaksu erisused kortermajade rekonstrueerimisele
Käibemaksu erisusi tehakse Eestis juba praegu. Miks mitte laiendada seda praktikat ka korteriühistute rekonstrueerimisele, küsib Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos.
Arvestades aga Eesti elamufondi olukorda ja selle jõudmist oma loomuliku elukaare lõppu, on selline olukord kodudele suur löök, märgib Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimehe Andres Jaadla.
Ettevõtja Anti Viigisalu, kes jättis oma varasematel ehitusobjektidel töölistele palga maksmata, alustas Raplamaal kortermaja renoveerimist. Võttis korteriühistu käest ettemaksu, jättis jälle ehitajatele maksmata ega viinud projekti lõpuni. Nagu varemgi, tegutses ta ettevõtte kaudu, millel polnud formaalselt temaga mingit seost.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.