Heiki Hallik, Tom Barbe ja reedehommikused prantsuse küpsetised. Foto: Rahel Lepp
“Öeldakse, et kõhn pagar pole usaldusväärne, aga Tom on väga tubli ja andekas,” muheles Pätsi peapagar Heiki Hallik oma kõhtu silitades ja kiitvat pilku saleda Tomi poole heites. “Ka meie oma ametikoolist tuleb väga tublisid praktikante, aga prantslastel paistab küpsetamisoskus nagu DNA-s olevat,” kiitis mees.
Uus seadus tõstab õppimiskohustuse ea 18 eluaastale ja pikendab seni kolmeaastast õpet kutsekoolides nelja aastani. Ehitusettevõtjad on kriitilised, Rakvere ametikooli direktor vaeb reformiga kaasnevat.
Rakvere ametikool on Ida-Viru noorte seas üha populaarsem
Kutsekoolid on pikkadeks aastateks jäänud pelgupaigaks neile vene koolide lõpetajatele, kes pole suutnud eesti keeles õppida, kuid on tahtnud eriala omandada. Varsti pole neil enam seda võimalust.
Lääne-Virumaal on kaks kooli, kus õige pea saavad lisaks lõputunnistusele ka kutse või rakendusliku kõrghariduse mitukümmend noort ja ka vanemat inimest – Tallinna tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituut ja Rakvere ametikool.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.