Justiits- ja digiministeeriumi kuritegevuse ülevaate järgi registreeriti möödunud aastal 28 345 kuritegu, mida on kolm protsenti enam kui aasta varem. Kõige enam kasvas varavastaste kuritegude arv.
Mullu registreeriti üle 28 000 kuriteo. Foto: kohus.ee
10 000 elaniku kohta registreeriti eelmisel aastal Eestis keskmiselt 206 kuritegu. Kõige rohkem kuritegusid 10 000 elaniku kohta registreeriti Ida-Virumaal (326 kuritegu), järgnesid Lääne-Virumaa (277 kuritegu) ning Tartumaa (248 kuritegu).
Sel ettevõtjal on seljataga juba mitu vangla-aastat, kuid sellest hoolimata hoiab ta kangekaelselt oma ärimudelist kinni. Üha rohkem tuleb välja ohvrite nimesid, kuid politsei ei leia, et oleks alust kriminaalasja algatada: „Kui inimene ei oska äri ajada, pole see veel kuritegu.“
Viru maakohus mõistis 52-aastase Marguse süüdi vägivallas võimuesindaja vastu ja karistas teda 1 aasta 6 kuu pikkuse tingimisi vangistusega, mida ei pöörata täitmisele kui ta ei pane 2 aasta pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.
Tartu ringkonnakohus nõustus Viru Maakohtu eelmise aasta 1. novembril tehtud otsusega, et Riho Rannikmaa on süüdi teise inimese kehalise väärkohtlemisel valu põhjustamises. Samas leiab ringkonnakohus, et Rannikmaa pole kannatanule tervisekahjustusi tekitanud.
Rakverest pärit Matis Mäekeri käe all menetleb rahapesu andmebüroo 12 500 teadet aastas ja seda on palju, kuid oleks veelgi enam, kui sellesse täie tõsidusega ei suhtutaks.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.