Matis Mäekeri vaba aeg kulub lähedastele ja sportimisele

Autor: Kadri Penjam, vabakutseline ajakirjanik • 5. mai 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
Rahapesu andmebüroo juht Matis Mäekeron oma järjepideva ja eesmärgikindlategevusega pälvinud Eesti presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi.
Autor: Meeli Küttim

Rakverest pärit Matis Mäekeri käe all menetleb rahapesu andmebüroo 12 500 teadet aastas ja seda on palju, kuid oleks veelgi enam, kui sellesse täie tõsidusega ei suhtutaks.

Mäekeri tööväline aeg kulub aga eranditult perele, lähedastele ja sportimisele. „Hindan väga perega koos veedetud vaba aega. Lisaks olen aktiivne spordiga tegeleja: mulle meeldib käia jooksmas ning olen mänginud ise võrkpalli ja ka vilistanud kohtunikuna võrkpallimängudel,” sõnab ta teemaveebis Raamatupidaja ilmunud portreeloos.

„Järjest enam püüan leida aega lugemiseks – ja mitte vaid valdkonnapõhiseks lugemiseks, vaid saada teadmisi selle kohta, mis toimub maailmas ja kuidas jagunevad jõujooned Aafrikas, Lähis-Idas, aga ka Vaikse ookeani läänekaldal. Laiema pildi nägemine on see, mis avab meeled ja harib tööalaselt ning samas aitab suunata mõtteid ka tööst eemale,” tõdeb ta. Kuna igapäevatöö on pingeline, siis tuleb hoida töö ja vaba aeg tasakaalus.

Seotud lood

Alguste algus ehk valikutest sõltub meie tulevik

Matis Mäeker otsustas omal ajal astuda Tartu ülikooli õppima õigusteadust. Valikuid oleks olnud tal muidki, näiteks reaal- ja täppisteadused, sest usina ja eesmärgikindla õppurina sai ta sisse ka teistesse Eesti juhtivatesse ülikoolidesse.

Matis Mäeker on peaesineja Pärnu Raamatupidamiskonverentsil, mis toimub 26.–27.09.2024. Matis toob reaalsete näidetega välja kriitilised olukorrad ja põhjused, miks on vaja rahapesu vastu võidelda, kuidas seda Eestis teeb rahapesu andmebüroo ja milline oluline roll on selles raamatupidajatel ja audiitoritel.

Otsus sai siiski tehtud Tartus antava hariduse kasuks. Vanemate innustav suhtumine pürgida kaugemale ja kõrgemale on olnud kindlaks toeks omaaegsete valikute puhul. Ta on enda sugupuu neljas liige, kes on õppinud Tartu ülikoolis.

„Pean tõdema, et Tartu ülikoolis õppides tundsin esimest korda, et pidin hakkama tõeliselt pingutama. Eks see annab ka aimu meie kõrghariduse tasemest. Kui kuni gümnaasiumi lõpuni olin justkui ilma suuremate pingutusteta kooli läbinud, siis ülikooliaastatel pidin keskenduma vaid õpingutele,“ meenutab Mäeker.

“Tugev haridus on edasise karjääri heaks alustalaks ehk soovitan noortel, kel vähegi võimalik, mitte rutata kohe ülikooli ajal tööle – mõlemat korraga planeerida on keeruline ja õpingutes omandatu võib jääda pealiskaudseks. Mul on mitmest legendaarsest õppejõust siiani kustumatud mälestused: kui loen näiteks pankrotiseadust, loeb seda mulle justkui ette Paul Varul,” sõnab ta.

Tartu ülikoolis tutvus Matis kohe 1. kursusel ka oma tulevase abikaasaga, kellega on nüüdseks koos eluvankrit vedanud 16 aastat. „Oleme abikaasaga mõlemad keskendunud oma karjäärile, kuid teame, et tööl läheb hästi siis, kui kodus on ootamas tugev tagala,“ märgib ta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!