President tunnustas teenetemärgiga Väike-Maarja perearsti ja Viru-Nigula bussijuhti

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 6. veebruar 2023
Jaga lugu
Perearst Mall Lepiksoo pälvis Vabariigi Presidendilt teenetemärgi.
Autor: Ain Liiva/Virumaa Teataja/Scanpix

President Alar Karis tänab ja tunnustab iseseisvuspäeva eel riiklike teenetemärkidega 167 inimest, kelle seas on ka mitmeid Lääne-Virumaalt.

Teenetemärgi pälvis Eesti ühe suurima nimistuga Väike-Maarja perearst Mall Lepiksoo ja Viru-Nigula vallas üle 30 aasta koolilapsi sõidutanud bussijuht Rutt Kotke.

Riigikogu liige ning kultuuriedendaja Indrek Saar, rahapesu andmebüroo juht Matis Mäeker, ajakirjanik Rein Sikk, Ida prefekt Tarvo Kruup. Ettevõtjatest pälvis tunnustuse näiteks Viru-Nigula saeveski omanike hulka kuluv Ivar Dembovski.

„Iseseisvuspäeva eel tänab Eesti Vabariik oma teenetemärkidega inimesi, kelle töö ja tegevus on aidanud muuta Eestit paremaks, kaitstumaks, sõbralikumaks ja hoolivamaks,“ kirjutas president Alar Karis riigi teenetemärkide andmise otsuse eessõnas.

„Riigi teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende pühendumuse, igapäevase visaduse, ka vapruse eest. Neid kõiki – erinevate elualade esindajaid – ühendab sihikindlus kutsetöös või kogukondlikus tegevuses ning nende summa annab Eestile jõu ja sitkuse, teadmised ja ettevõtlikkuse, hoolimise ja tähelepanelikkuse,“ rõhutas riigipea.

President Alar Karis annab teenetemärgid üle 21. veebruaril.

Viru-Nigula valla koolibussijuht Rutt Kotke FOTO: Ain Liiva/Virumaa Teataja
Autor: Ain Liiva/Virumaa Teataja/Scanpix

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!