Alates 1. aprillist 2022, mil töölepingu seaduses muutub lapsepuhkuse võtmise süsteem, tekib kõigil lapsevanematel õigus saada kümme tööpäeva tasustatud lapsepuhkust iga alla 14-aastase lapse kohta.
- Grant Thornton Balticu juhtiv õigusnõustaja Kristel Tiits Foto: Grant Thornton Baltic
Töölepingu seaduse muudatusi selgitavad Grant Thornton Balticu juhtiv õigusnõustaja Kristel Tiits ja noorem õigusnõustaja Heliis Liiv. Artiklist saab muuhulgas teada, kui suur on lisapuhkuse eest makstav tasu, kuidas jaguneb õigus puhkusele mõlema vanema vahel; mis saab siis, kui laps saab 14 kohe pärast seaduse jõustumist jne.
Siinkohal on oluline silmas pidada, et 10 tööpäeva pole iga aasta kohta, vaid ühekordne puhkus alates vanemahüvitise lõpust kuni lapse 14-aastaseks saamiseni. Lapse 14-aastaseks saamise aastal antakse lapsepuhkust olenemata sellest, kas lapse sünnipäev on enne või pärast lapsepuhkust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Puhkuste ajakava muutmine on võimalik üksnes poolte kokkuleppel. Siiski näeb töölepinguseadus ette ka olukordi, millal on võimalik puhkust ühepoolselt katkestada või edasi lükata nii tööandjal kui ka töötajal.
55% Eesti elanikest tunnevad, et nende elu, töö ja une tasakaal on osaliselt paigast ära. Sealjuures ei pea 1/3 uuringule vastanutest piisavat uneaega enda jaoks prioriteediks ning üle 25% vastanutest ütles, et magavad öösel vähem kui kuus tundi. Kas piisav uni on tõesti ohtu sattumas? Uneekspert Kene Vernik jagab portaalis
Personaliuudised.ee enda mõtteid, mille arvelt inimesed väärtuslikke unetunde kaotavad ning kuidas pandeemia meie une kvaliteeti mõjutanud on.
Kätte on jõudmas kauaoodatud suvepuhkuste aeg – aeg, mil energiat koguda ja akusid laadida, et tööpõllule värskena naasta.
Käes on puhkuste aeg ning mis oleks veel toredam kui veeta koos perega üks meeldiv ja aktiivne puhkus kaunites paikades. Järgnevalt on välja toodud huvitavad kohad Lääne-Virumaal, mida tutvustavad Luureretked OÜ tegevjuht Merili Vipper ja Eesti Maaturismi juhatuse esinaine Raili Mengel.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.