Tapa valla haridusvõrgu muudatustest enne ja pärast võimuvahetust

Autor: Riina Haljasoks • 22. jaanuar 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
Kui Tapa valla praegune võimuliit ütleb, et "meil ei ole mingit õigustust kõrvalt vaadata, kuidas meie haridus lihtsalt hääbub", siis 2022. aastal opositsioonis olles ei toetatud praegu kavandatavaid muudatusi, kirjutab endine Tapa abivallavanem Riina Haljasoks.
Autor: Riina Haljasoks

Tapa uus vallavõim soovib hiljemalt veebruaris otsustada valla haridusvõrgu ümberkorraldused. Neid muudatusi soovitati juba 2022. aasta sügisel, kuid siis praegu võimul olevad erakonnad neid ei toetanud, kirjutab Tapa endine abivallavanem Riina Haljasoks.

21. detsembri 2023 volikogu istungil tutvustas vallavanem Riho Tell haridusvõrgu ümberkorraldamise plaane uue nelikliidu perspektiivist. Infopunktis esitas vallavanem seisukohti: “kaks esimest kooliastet (1.–6. klass) peaksid olema kodule võimalikult lähedal, kolmas kooliaste (7.-9. klass) valla suuremates keskustes ja gümnaasiumi haridus (10.–12. klass) üldjuhul maakonna keskustes” ja “meil ei ole mingit õigustust kõrvalt vaadata, kuidas meie haridus lihtsalt hääbub”.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!