Üleeile alustas Euroopa Komisjon fossiilsetest kütustest loobumist ja kliimaneutraalsuse poole liikumist, pakkudes välja rea meie kõigi elu mõjutavaid muudatusi. Politico reastas neist kümme oluliseimat.
- Euroopa kliimalepe toob kaasa muutusi metsade kasvatamisel ja kasutamisel. Foto: Liis Treimann
Alljärgnevad muudatused pole veel kivisse raiutud ja peavad saama liikmesriikide heakskiidu. See aga tähendab tuliseid debatte ja poliitilisi vastasseise, millele annavad hoogu mitmed huvigrupid. Euroopa Ettevõtete Keskliidu president Pierre Gattaz hoiatas, et protsess võib rööbastelt maha joosta, kui ei leita õiget tasakaalu kliimaambitsioonide ja majandushuvide vahel,
vahendab Äripäev.
Muudatus 1: sisepõlemismootorite keelustamine
Mis plaan on? Euroopa Komisjon pakub kliimaleppes, et 2035. aastal ei tohi ükski müüdav auto sõita fossiilse kütusega. See jätab Euroopa autotööstustele natuke üle 10 aasta kohandada oma tootmine ümber ja suurendada Euroopas akude ning kondensaatorite tootmist. Samuti soodustab ajaaken, et teedelt kaovad juba müüdud sisepõlemismootoriga sõidukid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rohepööret mittetoetavad laenud ja liisingud – näiteks diiselauto ost või ettevõtluslaen kõrgema keskkonnariskiga sektoris – lähevad üha kallimaks ning muutuvad peagi lausa võimatuks.
Rakveres on muutused kliimaneutraalsuse suunas inimestele nähtavad tänu tehtavatele inveseeringutele - elamisväärne , säästev ja keskkonnasõbralik elukeskkond.
Rakvere Turimiinfokeskuse tegevus saavutas säästvat turismi arendav organisatsiooni Green Destinationsi (rohelise sihtkoha) taseme pronksimärgi
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.