Õpilased saavad lõpueksamiteks valmistuda tasuta

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 7. veebruar 2023
Jaga lugu
Klass Rakvere riigigümnaasiumi uues koolimajas.
Autor: Sten Semjonov

Koolilõpetajad saavad end registreerida Tallinna ülikooli, Tartu ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli korraldavatele tasuta e-kursustele, mis on mõeldud lisatoena koolides läbiviidavale õppetööle. Kursuseid rahastab haridus- ja teadusministeerium.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase sõnul annab kordamine eksamite eel õpilastele juurde kindlustunnet lõpueksamiteks valmistumisel ja edasiõppimise kavandamisel.

“Tasuta e-kursusi pakume kolmandat aastat ning tagasiside nii õpetajatelt, õpilastelt kui lapsevanematelt on olnud väga hea. Mõistagi osalevad kursustel selgete eesmärkidega õpilased, kel on olemas arengueeldus valmisolek pisut pingutada. Kursused kinnistavad seniseid teadmisi, kordavad üle olulisemad teemad ning kindlasti õpivad noored ka midagi uut,“ selgitas Lukas pressiteate vahendusel.

Tartu ülikooli õppeprorektor Aune Valk sõnas, et nii põhikooli kui ka gümnaasiumi lõpuaasta on pingeline, sest peale kooli lõpetamise peab keskenduma ka uutele valikutele.

„Sageli selgub uude kooli või ülikooli minekul, et väga headest hinnetest hoolimata võivad mingites teadmistes olla lüngad. Tahame pakutavate kursustega anda ühelt poolt lisateadmisi, aga teisalt kindlustunnet oma soovitud kooli ja erialale pääsemiseks. Just kindlusest võib ka tublidel õpilastel puudus olla," ütles Valk. Tema sõnul näitas eelmiste aastate kogemus, et kursused on noorte hulgas väga populaarsed.

Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi korraldatavate ettevalmistuskursuste sekka lisandus sellel aastal põhikooli eesti keele eksami kursus. Kursus läbitakse Moodle'is iseseisvaid ülesandeid lahendades, lisaks toimub kümme kohtumiskorda Zoomis, kus analüüsitakse lahendatud ülesandeid ja antakse näpunäiteid, kuidas lihvida õigekeelsust, lugemist ja kirjutamist.

„Loodame sellega kaasa aidata noorte edukale eksamisooritusele ja anda teadmisi, mis on kasuks edasistes õpingutes,“ ütles Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor Merilin Aruvee.

Seotud lood

Avatud ülikooli juhataja Hanno Tomberg lisas: “TalTechi üks olulisemaid ülesandeid on tulevaste inseneride kasvatamine, mistõttu tugevate matemaatikateadmiste viimine kooliõpilasteni on üks meie esmaseid huvisid. Pakume tasuta matemaatikakursusi riigieksamiteks valmistumisel juba kolmandat aastat, tehes seda koos väga heade matemaatikaõpetajatega.“

Sel aastal on kursuste valik eelmiste aastatega võrreldes pisut erinev. Sarnaselt abiturientidega saavad ka põhikoolilõpetajad osaleda eesti keele kursustel, mis algavad juba 15. veebruaril. Lisaks on põhikoolilõpetajatel võimalus oma teadmisi üle korrata matemaatikas, füüsikas, keemias ja bioloogias ning osaleda eesti keel teise keelena kursusel.

Gümnaasiumilõpetajatel on traditsiooniliselt võimalus osaleda eesti keele ning kitsa ja laia matemaatika kursustel. Abituriendid saavad oma teadmisi täiendada ka loodusainetes – keemias, füüsikas ja bioloogias. Need ei ole kohustuslikud riigieksami ained, kuid aitavad loodusainete vastu huvi tundvatel noortel ülikooli sisseastumiseks paremini valmistuda.

Kursused on tasuta, toimuvad e-õppena ja nendel osalemine on vabatahtlik. Ülikoolide pakutavatel e-kursustel võivad soovi korral osaleda ka nooremate klasside õpilased, kes tahavad oma teadmisi täiendada. Samuti on osalema oodatud kutseõppeasutuste õpilased.

2022. aasta kevadel tellis Haridus- ja Teadusministeerium kolmelt ülikoolilt kokku 11 veebikursust. Kõikidele veebikursustele registreerus ligikaudu 5100 õppijat.

Täpsem info kursuste toimumise kohta ja kursustele registreerimida saab siin

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!