Kaidi Kivioja olümpiastart läks aia taha

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 27. juuli 2021
Jaga lugu

Triatleet Kaidi Kivioja täna öösel toimunud võistlusel finišisse ei jõudnudki.

Tokyosse saabudes oli Kaidi Kivioja rõõmus ja lootusrikas, täna rõõmustamiseks põhjust paraku pole.
Autor: Erakogu

Kiviojale sai kirstunaelaks ujumine, veest tuli ta välja viimasena ning kaotust eelviimaselegi oli kogunenud pea minut, liidritele aga üle kolme minuti.

Tugeva rattasõitjana püüdis ta eelviimasel kohal olnud egiptlanna kinni, kuid vihmamärjal ja libedal rajal oli see ka kõik. Vahe liidritega suurenes pidevalt ning lõpuks said Kivioja ja egiptlanna ringiga sisse. Reeglite kohaselt tähendab see rajalt eemaldamist.

Olümpiavõitjaks krooniti bermudalanna Flora Duffy, kelle kuldmedal on umbes 70 000 elanikuga Bermuda jaoks ajaloo esimene. Varasemast on sellel Kariibi meres asuval Briti kroonikoloonial, mis spordis võistleb oma lipu all, ette näidata vaid üks medal - poksija Clarence Hilli pronks 1976. aastast. Nii sai Bermudast väikseima elanike arvuga olümpiakulla võitnud maa.

54st startijast jõudis finišisse vaid 34. Kaheksa katkestas ja 12 sai ringiga sisse.

"See oli väga raske päev kõigi jaoks. Ma olen töötanud Kaidiga neli aastat ja ta on arenenud, aga ta jääb ujumises endiselt tippudele alla. Ma töötan ka teiste kõrgema taseme sportlastega. Kaidil on nendega võrreldav hea jalgrattasõit ja jooks, aga ujumises kaotab palju," vahendas ERR Kivioja treener Paulo Sousa pärast võistlust lausutud sõnu.

Kaidi Kivioja kommentaare ei jaganud.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!