Kui pea terve aasta olime harjunud sellega, et Eesti kõige suurema nakatumisnäitajatega maakondade hulka kuulub ikka Ida-Virumaa, siis nüüd on lood sootuks vastupidi ning Ida-Virumaa nakatumisnäitaja on üks madalamaid Eestis.
- Koroona testimistelk. Foto: Liis Treimann
Veel viimaste päevadeni oli Lääne-Virumaa maakondade seas eelviimasel kohal ning madalam kui siin oli nakatumisnäitaja vaid Hiiumaal. Viimaste päevadega on aga Lääne-Virumaa kerkinud 13. kohale ning ka Ida-Virumaal on seis koroonaga muutunud paremaks.
Ning päris oluliselt - kui tänase seisuga on viimase 14 päeva nakatumisnäitaja Lääne-Virumaal 137,6, siis Ida-Virumaal on see ligi kaks korda väiksem - 78,2. Madalaim on nakatumisnäitaja jätkuvalt Hiiumaal (32,2), kõrgeim aga Võrumaal (417,9).
Eestis lisandus 378 nakatunut
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6005 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 378 ehk 6,3% testide koguarvust. Uutest nakatunutest 306 inimest ehk 81% olid vaktsineerimata. 72 nakatunut ehk 19% olid lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.
Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 132 inimesel. 91 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas.
Tartumaale lisandus 58, Pärnumaale 33, Võrumaale 31, Saaremaale 19, Järvamaale 16, Põlvamaale 15, Viljandi- ja Lääne-Virumaale 14 uut positiivset testitulemust. Jõgevamaale lisandus 12, Ida-Virumaale 11, Raplamaale 9, Valgamaale 7 ja Läänemaale 1 uus nakatunu. Hiiumaale ei lisandunud ühtegi nakatunut. 6 juhul puudus rahvastikuregistrijärgne elukoht.
Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 234,9 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 5,1%.
Haiglaravi vajab 64 inimest
Ööpäeva jooksul avati 9 uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravi vajab 64 patsienti
12. augusti hommikuse seisuga viibib haiglas 64 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 5 patsienti, kellest omakorda on juhitaval hingamisel 4 inimest. Haiglaravil viibivatest patsientidest 58 ehk 90,6% on vaktsineerimata (neist sümptomaatilise COVIDi tõttu vajab haiglaravi 55 inimest).
Haiglaravi on kokku vajanud 6,8% haigete üldarvust. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 62 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 38 inimest (59,4%).
Ööpäeva jooksul uusi surmajuhtumeid ei registreeritud. Kokku on Eestis surnud 1279 koroonaviirusega nakatunud inimest.
Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 679 283 inimesele, kellest 90 710 on pooleli oleva vaktsineerimisega, 588 573 inimese vaktsineerimiskuur on lõpetatud. Ööpäeva jooksul manustati 5737 doosi, kokku on manustatud 1 190 147 vaktsiinidoosi. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 60,5%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Võsu rannafestivalil oli koroonakolle
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6729 koroonaviiruse testi. Lääne-Virumaale lisandus 18 uut positiivset testitulemust. Mis toimub?
Kui seni valitses Eestis tervishoiualane hädaolukorra oht, siis nüüd oleme suureneva nakkusriski tõttu jõudnud tervishoiualasesse hädaolukorda, teatas terviseamet.
Isegi ühemehefirmad peavad tegema riskianalüüsi
Alates septembrist nõuab riik kümnetelt tuhandetelt ettevõtetelt riskianalüüsi, milles oleks hinnatud koroonaviiruse leviku ohtu töökeskkonnas ning paika pandud, milliste töötajate käest hakatakse nõudma andmeid vaktsineerimise kohta või kuidas vaktsineerimata töötajaid testima hakatakse. Kõige suurema kohustuse saab teenindussektor.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.