Seitsmes kaitseväe linnakus avati uued välispordirajatised

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 12. august 2021
Jaga lugu

Kaitsevägi avas eile Tapal toimunud üritusega koostöös riigi kaitseinvesteeringute keskusega seitsmesse kaitseväe linnakusse ehitatud erinevad välispordirajatised.

Kui Tapal pidulikult lint lõigatud sai, läks kohe võistlusteks lahti.
Autor: Kaitseväe peastaap

„Sellises mahus välispordirajatiste valmimist võib pidada ajastu märgiks. Eelmise aasta kevadel vallandunud viirus, mis suunas kõiki inimesi vabaõhu radadele, andis kiirendatud tõuke ka välispordi propageerimiseks kaitseväes. Linnakute õuespordi võimaluste avardamiseks ja mitmekesistamiseks oleme valmis saanud kaasaegsetele tingimustele vastavad spordiobjektid kaitseväe linnakutes üle Eesti,“ ütles riigi kaitseinvesteeringute keskuse taristuosakonna juhataja Heilika Reinvart.

Välispordirajatiste osana püstitati käsivõitlus- ja jõulinnakud, erinevad palliplatsid ja rahvusvahelise sõjaväespordi nõukogu (CISM) reeglitele vastav takistusrada seitsmesse kaitseväe väeossa – Tallinna, Ämarisse, Paldiskisse, Jõhvi, Tartusse, Võrru ja Tapale. Pidulik spordirajatiste avamise tseremoonia toimus suurimas spordikompleksis Tapal, misjärel alustati ühistreeningutega ning pallimänguvõistlustega.

„Antud projektiga loodi üle Eesti kaitseväe linnakutesse käsivõitlus- ja jõulinnakud, Sport Court kattega välipallimänguväljakud ning CISMi sõjaväe viievõistluse takistusribad. Korralik sporditaristu on liikuma kutsuva väeosa üks aluseid, see annab võimaluse sporditreeninguteks, väljaõppe läbiviimiseks ning kvaliteetseks ajaveetmiseks,“ ütles kaitseväe spordijuht Mikk Sarik.

Välispordirajatised ehitas AS YIT Eesti, nende kogumaksumus oli ligi kolm miljonit eurot. Rajatiste ehitamisega alustati eelmisel aastal.

„Rajades seitsmesse Eesti eri paika pallimänguväljakuid, takistusradu ja jõulinnakuid, ladusime me ühtlasi vundamenti tõhusamale riigikaitsele ja tugevamale kaitsetahtele. Tegu oli meie esimese suurema riigikaitsestruktuuridele teostatud projektiga ning oleme väga rahul, et meie tipptegijatest meeskond suutis projekti õigeaegselt ning kvaliteetselt eduka lõpuni viia. Tegemist on koostööga, millele meie 30. juubeliaastat tähistav kollektiiv jääb kindlasti suure uhkusega tagasi vaatama,“ ütles YIT Eesti juhatuse liige Margus Põim.

Välispordirajatiste loomine annab kaitseväe teenistujatele võimaluse end treenida ning aitab edendada ajateenijate sportlike eluviiside kujundamist reservis.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!