Reedel lehvivad Eesti auks riigilipud

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 19. august 2021
Jaga lugu

Homme heisatakse taasiseseisvumispäeva puhul Eestis lipud.

Sinimustvalge trikoloor.
Autor: Andras Kralla

Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Ühtsustunde väljendamiseks on ka kõik teised oodatud sinimustvalgeid lippe heiskama. Lipud heisatakse päikesetõusul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb lipp pimedal ajal valgustada.

Aastapäeva tähistamine algab kell 7 Tallinnas Toompeal piduliku Eesti lipu heiskamisega.

Pidupäevale pühendatud eriprogrammi saab jälgida rahvusringhäälingu kanalites. Õhtul kell 19 oodatakse kõiki ühislaulmisele ETV, ETV+ ja Vikerraadio vahendusel. Traditsiooniliselt toimub ka Vabariigi Presidendi vastuvõtt Kadrioru lossi roosiaias.

20. augustil 1991 taastati rahvuslikul üksmeelel Eesti Vabariigi iseseisvus. Ülemnõukogu otsus "Eesti riiklikust iseseisvusest" lõpetas nõukogude okupatsiooni ning taastas Eesti riikliku iseseisvuse, muu hulgas taastati diplomaatilised suhted teiste riikidega. Esimesena tunnustas Eesti taastatud iseseisvust 22. augustil 1991 Island.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!