Kino maale toob tänavu fookusesse Norra filmikunsti

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 15. september 2021
Jaga lugu

Tapa valla poolt korraldatav filmifestival Kino maale toob tänavu fookusesse Norra filmikunsti, pakkudes seda üle terve Eesti. Norra suursaadik Else Berit Eikeland rõõmustas väga koostöö üle festivaliga Kino maale, millega saab pakkuda vaatamiseks palju toredaid Norra filme.

"Me kõik vajame uusi huvitavaid kultuuriielamusi ja energiasädet, mis toidaks meie loovust ja koostöötahet seni kuni me jälle päriselt kokku saame," ütles suursaadik.

"Lapsed ja noored on Norras väga tähtsal kohal nii tulevaste filmitegijate kui ka filmipublikuna, kelle oskuste ja kriitikameele arendamisele pühendab näiteks Norra filmiinstituut suurt tähelepanu. Seepärast on meil hea meel, et Kino maale programm keskendub ka Eestis suures osas lastele ja noortele," lisas Else Berit Eikeland.

Samuti näitab filmifestival Kino maale esmakordselt fookusmaa täispikki mängufilme, kuid valdavalt on programmides lühimängufilmid, dokumentaalfilmid ja animatsioonid. Samuti näidatakse filme Saksamaalt, Eestist ja mujalt.

Filmifestivali Kino maale üks olulisi fookuseid on ka noored ja neile mõeldud lühifilmitöötoad, samuti kaasatakse esmakordselt õppesse ka õpetajaid, kes aitaksid festivalivälisel ajal koolides noorte filmihuvi üleval hoida. Tänavu on keskseks teemaks loodushoid.

Töötoad toimuvad 4. ja 5. oktoobril Tapa gümnaasiumis. Töötubadesse pääseb tänavugi kuni 48 noort, kes saavad õppida lühifilmi tegemist. Filmikoolitusest võivad osa võtta kõik noored üle Eesti vanuses 6-19. Õpetajate koolitus toimub 6. oktoobril samas kohas.

Töötubadesse registreerimine on avatud kuni 1. oktoobrini. Registreerida saab SIIT. Täpsem info: tel 53037660, e-post [email protected]

Koolitusi korraldab Animakool (MTÜ Nukufilmi Lastestuudio) ja toetab Eesti Filmi Instituut. Festivali korraldavad Tapa vallavalitsus, MTÜ Tapa Linna Arengu Selts ja peakorraldaja Indrek Jurtšenko. Festivali toetajad on Tapa vallavalitsus, MTÜ Tapa Linna Arengu Selts, rahvakultuuri keskus, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp ja Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit ehk VIROL.

Pärast koolitusi korraldab filmfestival Kino maale ka lühifilmikonkursse - lastele ja noortele ning ajateenijatele. Konkursse on tänavu plaanis veelgi. Kõikide konkursside tulemused selguvad filmifestivali galal 23. oktoobril Tapa kultuurikojas.

Filmifestival Kino maale toimub tänavu viiendat korda ja leiab aset 4.-24. oktoobrini.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!