Pühapäeval avatakse Edith Kotka-Nymani skulptuuriansambel

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 30. september 2021
Jaga lugu

Pühapäeval kell 13 avatakse Rakveres Pikk 22 väljakul pidulikult linna aukodaniku Edith Kotka-Nymani mälestuseks loodud skulptuuriansambel.

Skulptuurikonkursi võidutöö.
Autor: Erakogu

Rakvere linna aukodanik Edith Kotka-Nyman oli Rakvere hea tahte saadik, kes panustas pikki aastaid Rakvere ja Rootsi Sigtuna kommuuni vaheliste tihedate ja viljakate koostöösidemete loomisesse pärast Eesti Vabariigi taasiseseisvumist, õpetas eesti keelt ning tutvustas Eesti ja Rakvere kultuuri- ja ajalugu. Rakvere linna aukodaniku tiitel omistati Edith Kotka-Nymanile 1998. aastal.

Rakvere linnavalitsus kuulutas mullu novembris välja avatud ideekonkursi linna aukodaniku Edith Kotka-Nymani mälestuse jäädvustamiseks linnaruumis, mille tulemused kuulutati välja tänavu veebruaris.

Skulptuurikonkursi võidutööks valiti žürii otsusega osaühingu Kivi Kunst kavand „8aastane Edith", mille autorid on skulptor Gea Sibola Hansen ja arhitekt Mai Šein. Žürii hinnangul oli võidutöö selge ideega, millest loeb välja mitu lugu - Edithi lahkumine ja tagasitulek, reisimised, vallimäe ääres veedetud lapsepõlv ja koolitee. Skulptuur on romantiline, sobitub hästi keskkonda ja räägib lisaks Edithile veidi ka Rakvere ajaloost.

Kuna Edith Kotka-Nymanile meeldis istuda linnaruumis pinkidel ning vaadelda mööduvaid inimesi ja hooneid, soovis linnavalitsus ideekonkursi lähteülesandena mälestusmärgi osadena näha istepinki ja sealt vaadeldavat skulptuuri koos tutvustava infotahvliga. Mälestusmärgi asukoht Pikal tänaval valiti seetõttu, et sealtkaudu kulges väikese Edithi koolitee.

Rakvere linnajuhid tunnevad heameelt, et meie linna teine aukodanik saab väärika skulptuurina linnaruumis jäädvustatud ning seeläbi saavad teda kindlasti teadma ja tundma ka need, kes Edithiga isiklikult tema eluajal ei kohtunud.

Lisaks skulptuuriansambli avamisele avatakse Rakvere Galeriis 3. oktoobril ka temaatiline näitus, mille keskmes on Edith Kotka-Nymani skulptuuriansambli teostamine.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!