• 09.12.21, 09:40

Tarva noored jõudsid karikafinaali

Rakvere Tarvas tagas teisipäeval kodusaalis saavutatud 79:75 (poolaeg 36:40) võiduga Rae Spordikooli üle pääsu Eesti kuni 16-aastaste poiste korvpalli karikavõistluste finaalmängule.
Rakvere Tarva U16 meeskond.
  • Rakvere Tarva U16 meeskond. Foto: Rakvere Tarvas
Poolfinaal kujunes oodatult tasavägiseks. Treeneri Madis Putko juhendatud rakverlased jäid esimese veerandaja järel taha 16:27, kuid seejärel mäng võrdsustus. Poolajavaheajaks kahandas Gregor Lepa kaugvise kaotusseisu neljale punktile - 36:40.
Kolmanda veerandaja keskel pääsesid juba omakorda ette võõrustajad, kes juhtisid selle perioodi lõpuks 62:61. Ehkki otsustava, neljanda veerandaja alguses spurtisid külalised ette 66:62 ja hoidsid veel ohje seisul 69:64, kulges edasine võõrustajate taktikepi järgi. Tarvas sooritas 14:0 spurdi, ega andnud enam initsiatiivi käest. Tasuks saavutati teenitud võit numbritega 79:75.
Karl Ristna kostitas Rakvere Tarva parimana vastaseid 36 punktiga. Gregor Lepp toetas tiimi 12, Marten Pere ja Riiko Altmäe võrdselt üheksa, Rasmus Randon Lille seitsme ja Martin Rossmann kuue punktiga.
Karikavõistluste finaal peetakse Tartu Ülikooli spordihoones 18. detsembril. Tarva otsustava matši vastane selgub poolfinaalpaarist, kus vastamisi on Tartu Ülikooli KK ja Keila KK.

Seotud lood

• ST
Sisuturundus
  • 05.08.24, 10:29
Milline on ettevõtte roll riigikaitses? Coop Pank: reservisti palga säilitamine on hea algus
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.