Transpordiamet hoiatab erakordselt raskete ilmaolude eest Virumaal

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 21. jaanuar 2022
Jaga lugu

Transpordiamet pikendas Harju-, Rapla- ja Virumaal riigimaanteedel kehtima hakanud rasketest ilmaoludest tingitud erilist hoolderežiimi veel. Kui reedel pikendati seda laupäeva keskpäevani, siis laupäeval otsustati, et Virumaal kehtib eriolukord päeval kella kolmeni.

Autor: Gunnar Mägi

Ennelõunal kehtestas amet erilise hoolderežiimi Lääne-Virumaa ja Ida-Virumaa põhjaranniku riigimaanteedel ning prognoositi rasketest ilmaoludest tingitud olukorra lõppu reedel kell 19.00. Seda tähtaega pikendati aga laupäeva keskpäevani.

Rasketest ilmaoludest tingitud eriline hoolderežiim tähendab, et teehooldajatel kulub hooldetöödeks ja rahuldavate sõidutingimuste tagamiseks oluliselt rohkem aega kui tavaoludes.

Autojuhi jaoks tähendab see hoiatus tähelepanu koondamist ainult turvalisele sõitmisele. Kui vähegi võimalik, peaks oma sõidu aga üldse edasi lükkama. Kõige parem liikleja raskete ilmaolude ajal on oma sõidu edasilükkav liikleja ent kui seda teha ei saa, on abiks mõtestatud, ennetav, sujuv ja teistega arvestav sõiduviis, selgitas Transpordiamet.

Jalakäija peab end tegema nähtavaks ja järgima reeglit “üheksa korda vaata, üks kord ületa teed”, sest autojuht ei pruugi suuta õigeaegselt reageerida, ja kui ka reageerib, on sõiduki pidurdusteekond tavapärasest pikem.

Transpordiamet soovitab praeguste ilmaoludega Harju-, Rapla- ja Virumaal maanteedel liiklemist vältida. Kui sõitu hilisemaks ajastada pole võimalik, siis tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Tuisusel maanteel liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida möödasõite.

Tee- ja sõiduolusid saab jälgida portaalist Tarktee.ee.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!