Tuleb lumeuputus, väiksemad teed võivad pühapäeva hommikul olla läbimatud

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 29. jaanuar 2022
Jaga lugu

Ilmaolud halvenevad täna oluliselt ning pühapäeva hommikuks võib maha sadada kohati kuni 25 cm lund, seetõttu võivad väiksemad teed olla hommikul sõiduautodele läbimatud, hoiatab transpordiamet.

Transpordiamet soovitab võimalusel laupäeva õhtul ja öösel mitte liiklusesse minna.
Autor: Mati Metsjõe

Võialusel soovitab transpordiamet vältida laupäeva õhtul ja öösel liiklusesse minemist.

Riigi ilmateenistuse prognoosi kohaselt jõuab laupäeva keskpäeva paiku saartele lume- ja lörtsisadu ning tuisk, mis levib edasi mandrile ja tugevneb, teed muutuvad libedaks ja liiklusolud keerulisteks.

Laupäeva õhtuks tugevneb edela- ja lõunatuul, Ida-Eestis ka kagutuul puhanguti kuni 20, saartel ja läänerannikul 25 m/s. Lume-, lörtsisadu ja tuisk muutuvad tugevaks, lääne poole lisandub vihm.

Tiheda saju, tuisu ja tugeva külgtuule tõttu on liiklustingimused erakordselt halvad. Lääne-Eestis ladestub märg lumi traatidele ja on jäiteoht. Tormituul võib murda puid, põhjustada elektrikatkestusi ja häireid praamiliikluses.

Transpordiamet tuletab meelde, et talvistel teedel on õige sõidukiiruse ja -stiili valimine eriti oluline. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Tuisusel maanteel liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida möödasõite.

Hea lugeja, jaga meiega fotosid ja videoid kehvadest ilmaoludest aadressil [email protected] või meie kodulehel oleva vihje saatmise võimaluse abil.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!