Lääne-Virumaal tuntud sealiha müüja Oma Põrsas sulges oma esindused ja müüb sotsiaalmeedia platvormil kaupluste sisustust ja muud kraami.
- Alates nädalavahetusest on Vaalakeskuses asuva Oma Põrsa esinduskauplus suletud. Foto: Katrin Kivi
Vastu vabariigi sünnipäeva andis Oma Põrsas oma sotsiaalmeedia platvormil teada, et sulgeb oma kauplused Balti Jaama turul, Mustamäe turul ja Tabasalus. Nädalavahetusest alates olnud pimedad ka Vaala keskuses asuva kaupluse ruumid.
Oma Põrsa omanik Kirke Laht jäi kommentaarides napisõnaliseks öeldes vaid, et kauplused suletakse majanduslikel põhjustel.
Oma Põrsas müüs oma kauplustes valdavalt Kureoja farmi toodangut. Varem kandis Kureoja Farm nime Markilo OÜ, kuid vahetas nime möödunud oktoobris.
Oma Põrsas OÜ on asutatud 8 aastat tagasi ja registreeritud Võsu alevikku.
Äripäeva Infopanga andmetel on viimastel aastatel Oma Põrsa müügitulu vähenenud. 2021. aasta nelja kvartali käive liidetuna oli 1,043 miljonit eurot. 2020. aasta käive oli ettevõtte aastaaruande andmetel 1,173 miljonit eurot ja 2019. aasta käive 1,567 miljonit eurot.
Ettevõttel on praegu 2184 euro suurune maksuvõlg. Eelmise aasta viimases kvartalis tasus ettevõte riigile makse kokku 29 537 eurot, millest tööjõumaksud olid 18 454 eurot.
Seotud lood
Marvi Laht avab oma ettevõtte Vajangu Perefarmi esimese kaupluse Vaala keskuses samal pinnal, millel kauples tema õe Kirke Lahe firma Oma Põrsas. Oma Põrsas sulges oma kõik esindused.
Sõjategevus Ukrainas on käima lükanud migratsioonilaine. Hetkel on teadmata, millises ulatuses mõjutab see Eestit, kuid valmis peab olema suure hulga põgenike vastuvõtmiseks. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koos teiste organisatsioonidega on seoses praeguse olukorraga koostamas ülevaadet, millised võimalused on põllumajandus- ja toidusektoris Ukraina inimestele töö pakkumiseks ja/või nende majutamiseks.
Põllumajanduses on hinnatõus puudutanud kõiki sektoreid. Nii on kütuse, energia ja teravilja kõrge hind pannud loomakasvatajaid keerulisse olukorda. Tarbijale tähendab see toiduainete kallinemist, millest pole pääsu, kinnitasid Kasvupinnase saates Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu aseesimees Tanel-Taavi Bulitko ja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.
Statistikaameti esialgsetel andmetel vähenes eelmise aasta lõpu seisuga kõigi põllumajanduslikes majapidamistes peetavate loomade arv. Piima toodeti 2021. aastal 839 400 tonni ehk 1% võrra vähem kui aasta varem, samas suurenes munatoodang 5%.
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.
Hetkel kuum
Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele