Millised on ukrainlaste töö- ja majutusvõimalused Eesti põllumajandus- ja toidusektoris?

Autor: Põllumajandus.ee • 28. veebruar 2022
Jaga lugu

Sõjategevus Ukrainas on käima lükanud migratsioonilaine. Hetkel on teadmata, millises ulatuses mõjutab see Eestit, kuid valmis peab olema suure hulga põgenike vastuvõtmiseks. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koos teiste organisatsioonidega on seoses praeguse olukorraga koostamas ülevaadet, millised võimalused on põllumajandus- ja toidusektoris Ukraina inimestele töö pakkumiseks ja/või nende majutamiseks.

Autor: Unsplash

Märkimisväärne osa põgenikest on huvitatud kindlasti sisenema tööjõuturule, mille jaoks on neil lühiajaliselt ka õigus. Seoses sellega on valitsus kaardistamas, kui paljudel sektori ettevõtetel on endal soov välistööjõudu rakendada ning olemas ka majutusvõimalused, vahendab Põllumajandus.ee.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koos teiste organisatsioonidega on koostamas ülevaadet, millised võimalused on põllumajandus- ja toidusektoris Ukraina inimestele töö pakkumiseks ja/või nende majutamiseks.

Infot palutakse ka majutusvõimaluste kohta, sh ka need kohad, mida on majutuseks rohkem kui enda töötajate jaoks vaja on ning mida saab võimaluse korral pakkuda ajutiseks majutuseks ka teistele põgenikele.

Tegu on esialgse kaardistusega, et teada saada, kui palju on võimalik põllumajandus- ja toidusektoris inimesi vastu võtta. Andmeid kogutakse Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eestimaa Talupidajate Keskliidu ja Eesti Kalaliidu võrgustike kaudu. Ankeedile palutakse vastata 2. märtsiks.

Ankeedi vastuste sisestamiseks leiab SIIT.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!