Roman Kusma sõitis Ukraina piirile põgenikele appi

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 5. märts 2022
Jaga lugu

Ettevõtja Roman Kusma sõitis oma autoga Ukraina piirile, et aidata sealt tuua ära sõjapõgenike.

Raul Orav kutsus Roman Kusma kaasa Ukraina piirile, et aidata sealt põgenike ära tuua. Kusma kutsub ka kõiki teisi oma autodega sama tegema.
Autor: Roman Kusma

„Täna (eile-toim) lōuna paiku helistas mulle sōber Raul ja ütles, et on mōte koos sõpradega sõita Poola piirile sõjapõgenikke ära tooma. Millega, küsisin? Oma autoga, vastas Raul. Mõtetu teema mõtlesin omaette, et sõiduautoga 1400 km kaugusele neljale inimesele järele sõita,“ kirjutas Kusma enda sotsiaalmeediakontol.

„Kui olime kōne lõpetanud, tabasin ennast mõttelt, et mis tähendab mõtetu teema.

Juba nädal aega tunnen end abituna, et ei saa mitte kuidagi antud olukorras abiks olla.

Kui ma terve nädalavahetuse kodus lihtsalt laiaks lööksin, mōtlesin edasi, siis ei saagi kedagi konkreetselt aidata, aga kui ma nüüd Ukraina piirile sõidan ja kasvõi ühe pere külmast angaari põrandal magamisest päästan ja turvalisse kohta toimetan, olen midagi konkreetselt teinud,“ kirjutas Kusma.

Viis tundi hiljem olid tema, Raul Orava ja teiste appi sõitjate autode pagasiruumid ja tagaistmed Rakvere spordikeskusest saadud humanitaarabi täis ja sõit Poola, Ukraina piirile sõjapõgenike järele algas.

„Kui ka sul pole nädalavahetusel midagi tarka peale hakata, siis hüppa oma auto vōi bussi sanga ja sõida sōjapōgenikele järgi! Sellega oled midagi konkreetselt teinud,“ lõpetas Kusma enda postituse.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!