Eliis Mätas: „Tisleri talu on varjatud pärl“

Autor: Kristel Kitsing • 11. märts 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Väike-Maarja valla aasta tegijaks valiti Eliis Mätas Tisleri talumuuseumi kogude digitaliseerimise eest. Nii Tisleri talu peremehe Hanno Tamme kui noore ajaloohuvilise Eliis Mätase eesmärgiks oli koduvalla ajaloomälu talletamine ja edasikandumine järgnevatele põlvkondadele digitaalsel kujul. Nõnda valmiski 2021. aastal etnograafiline ülevaade „Vanad asjad Tisleri talus“.

Volikogu esimees Hans Kruusamägi tänamas Eliis Mätast.
Autor: Kristel Kitsing

Endises Kaarma-Tagakülas, mis tänapäeval jääb Ebavere küla alale, asub Tisleri talu, kuhu on aastakümnete jooksul pererahva poolt kogutud etnograafilisi esemeid, vanavara ja apteegiantiiki.

Eliis Mätase sõnul on Tisleri talu varjatud pärl, millesarnast Eestis on keeruline leida.

Tean, et Tisleri talu on saanud Sulle armsaks läbi sealsete esemete tundmaõppimise ning tänu pererahva soojusele ja lahkusele. Kuidas aga sündis teil Hanno Tammega idee Tisleri talu vanavara üles kirjutada ja pildistada ning materjal digitaliseerida?

Õppides Väike-Maarja gümnaasiumi 11. klassis, koostasin uurimistöö (“Hanno Tamm - pärand on pärijate hoida ja edasi kanda”) seoses Tisleri talumuuseumi omaniku Hanno Tammega. Kirjutasin tema elust, tegemistest ning seosetest välismaailmaga ja Hannost kui Eesti riigi visiitkaardist nii väljas- kui ka seespool meie riigi piire.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!