Ukrainlasi toetav perepäev lõi kiriku pilgeni rahvast täis

Autor: Andres Pulver • 10. aprill 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

"Ema, vaata, mis üks tädi mulle andis," jooksis üks silma järgi seitsme-kaheksaaastane ukraina tüdrukuke keset L. Koidula tänavat seisva ema juurde ja ulatas talle kaks kahekümneeurost rahatähte, mis kramplikult peos hoidmisest omajagu kortsunud olid.

Heategevusliku perepäeva peaesineja oli ansambel Svjata Vatra.
Autor: Lisette Luik

Ema puhkes nutma. "Ma ei suuda seda uskuda, kui lahked Eesti inimesed on," ütles ta. Ja peitis näo kätesse. Sõnad said otsa, pisaraid jagus aga küllaga. Häid pisaraid, millesse olid aga segatud murepisarad oma kodumaa saatuse pärast.

Sajad rakverlased kogunesid täna Karmeli kiriku ja Kauri lasteaia juurde perepäevale, et üheskoos ukrainlasi toetada. Päev algas rahuküünla süütamisega.

Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen rääkis, et initsiatiiv tuli Rakvere kultuurikeskuselt. "Esimene mõte oli palmipuudepühal üks toetuskontsert teha, aga sellest kasvas välja perepäev," kõneles Kotiesen.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!