Geoloogid uurivad maapõues peituva energia kasutamist

Autor: Andres Pulver • 26. aprill 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Eelmisel aastal alustas Eesti Geoloogiateenistus maapõueenergia kasutuselevõtu pilootprojektiga. Selle käigus uuritakse täpsemalt maapõueenergia potentsiaali Eesti eri paigus ning ehitatakse kaks maapõueenergia katsejaama.

Soome esimese maapõueenergiajaama käivitas Espoo lähedal firma Qheat.
Autor: Qheat

Eesti Geoloogiateenistuse maapõueenergia projektijuhi Aivar Auväärti sõnul kasutatakse tavapäraselt Eestis madalatemperatuurilist maapõueenergiat ligikaudu ühe meetri sügavusel maapinnast maasoojuspumpade abil.

"Maapõues sügavamal kui 500 meetrit peituva keskmise ja kõrgetemperatuurilise energia potentsiaali Eestis põhjalikumalt uuritud ei ole, kuid Soomes rakendatakse seda laialdaselt soojusenergia tootmiseks. Seetõttu alustasimegi eelmisel nädalal tihedamat koostööd Soome geoloogiateenistusega, et saada põhjalikke ja värskeid teadmisi põhjanaabrite juures toimuvatest arengutest," märkis Auväärt pressiteate vahendusel.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!