Emadepäeva tähistatakse kaunite kontsertidega

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 6. mai 2022
Jaga lugu

Pühapäeval pühitsetakse emadepäeva. Kõige armsamate auks ja rõõmuks helisevad maailma kaunimad viisid.

Pühapäeval on emadepäev.
Autor: Julia-Maria Linna

Esimeste kontsertide avahelid kõlavad laupäeva kell 12.

Haljala rahvamajas tehakse kingitus emale ja laule kallitest esitavad kohalikud lapsed.

Kell 13 toimub kontsert Ulvi klubis. Kauneid meloodiaid esitavad Nele-Liis Vaiksoo ja Olav Ehala. Kõlab muusika paljude armastatud eesti heliloojate loomingust.

Pühapäeval helisevad kaunid viisid üle kogu Lääne-Virumaa.

Kell 12 laulavad Kunda kirikus valla muusikakooli laululapsed. Teenib hingehoidja Aili Ilves.

Kell 13 toimub meeleolukas kontsert Kadrina rahvamaja ja Kadrina Maanaiste Seltsi vahelisel platsil. Muusikaelamuse eest kannab hoolt laulja Freddy Tomingas, kes on musitseerinud arvukates tuntud Eesti rokkansamblites ja projektides nagu Magnetic Band, Shanon, High’n'Dry, Freddy’s Bluesgang, Sarabande ja paljud teised. Oma mõjutajateks nimetab ta Paul Rodgersit ja David Coverdale’i. Head ja paremat pakub Maanaiste Koogikohvik. Kontsert on tasuta.

Kõiki emasid ja vanaemasid oodatakse traditsioonilisele emadepäeva kontserdile Palmse mõisa härrastemaja saali. Kontserdil esineb Margaret Kodusaar ning pianist Andranik Qechek. Esitusele tulevad ajatute klassikute igihaljad meloodiad, kuuleb kunagise popiidoli ja ühe maailma tuntuima laulja Frank Sinatra viise. Kõlab jazz, bossa nova ja swing. Laule esitatakse eesti ja inglise keeles.

Kell 15 on võimalik emadepäeva tähistada piduliku koosviibimisega Käsmus asuvas restoranis Kaspervik. Neljakäigulist lõunasööki ilmestab tuntud näitleja Sepo Seeman, kes esitab Tiit Palu monokomöödia „Eesti mees ja tema naine”. Humoorikas lugu on seatud emadepäeva auks ja rõõmuks.

Samal ajal esineb Kunda klubis dirigent Kait Tiitso juhendamisel Kunda linnaorkester. Solist on omaaegne maskisaate võitja Mikk Saar.

Kell 16 toimub Läsna rahvamajas koduselt armas kontsert. Südameid soojendavad kohalikud laululapsed ja Läsna-Loobu külakoor. Päeva ilmestab vanaaegne ihupesunäitus ja koos maiustamine.

Kell 17 on suured ja väikesed oodatud Väike-Maarja Seltsimajja. Esineb Männiste Perebänd, kontserti muudab pidulikuks Väike-Maarja valla aasta ema tiitli üleandmine.

Rakveres esineb Gerli Padar.
Autor: Arno Mikkor

Samal ajal esineb Rakvere Vallimäe vabaõhukeskuses Haljala päritolu Gerli Padar ja Rakvere Linnaorkestri Bigbänd. Dirigent on Teno Kongi. Sissepääs on tasuta. Avatud on kohvik "Kohvting".

Rakvere kultuurijuht Eve Alte ütles, et kontsert saab olema meelolukas. "Esitusele tuleb big bändi versioonis kohalik looming."

Kell 18.30 on kõik oodatud Rakvere gümnaasiumi Vabaduse tänava aulasse, kus esineb Virumaa Kammerorkester. Dirigent on Toivo Peäske, kontsertmeister Katariina Tammemägi ja Kammerkoor Solare, dirigent Elo Üleoja. Solistid on Ka Bo Chan (tenor), Enriko Kadakas (kitarr), Tuule-Helin Krigul (flööt), Lisbeth Poom (vioola, laul), Kaisa Lee Vaiknemets (klarnet).

Kavas on esmaettekanne - Ants Juhani Neeme "Monotüüpia". Kõlavad ka Rein Rannapi, Morten Johannes Lauridseni, Harri Otsa, Jean Sibeliusi, Olav Ehala, Heinrich Baermanni, Karl Jenkinsi ja Vadim Bibergani helilooming.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!