EKRE pärib linnavalitsuselt aru punamonumentide kohta

Autor: Andres Pulver • 26. mai 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Rakvere linnavolikogus EKRE-t esindav Aarne Mäe andis kolmapäevasel volikogu istungil linnavalitsusele üle kaks arupärimist.

Lilletoojad Rakvere punamonumendi juures 8. mail.
Autor: Anu Viita-Neuhaus

"Venemaa verine agressioon Ukrainas, samuti 9. mai tähistamine meile vaenuliku režiimi võidupühana on tõstatanud diskussiooni punamonumentide sobivuse üle avalikus ruumis," nentis Mäe.

Sellest tulenevalt on EKRE esindajatel linnavalitsusele rida küsimusi. Nii soovitakse teada, kui palju Rakveres on okupatsiooni ülistavad või agressiooni õigustava sümboolikaga monumente ja kas linnavalitsus kavatseb nendega midagi ette võtta.

Samuti viidatakse sellele, et nii Rakvere linnapea kui ka Rakvere linnavolikogu esimees on öelnud, et Kastani puiestee punamonument asub kaitsevööndis ning on kahekordse kaitse all.

"Tegelikult lükkab muinsuskaitseamet ümber väärinfo, justkui oleks avalikes kohtades asuvad punamonumendid mälestistena kaitse all," seisab arupärimises.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!