Inga Raitar tunneb end Rakveres kui BBC ajastuseriaalis

Autor: Katrin Kivi • 11. juuni 2022
Jaga lugu

„Rakvere on linn, kus käies on tunne, et oled sattunud BBC ajastuseriaali. Jalutades Vallimäe jalamil renoveeritud ajastutruude puitmajadega Pikal tänaval tundub, et kohe väntab jalgrattaga vastu, soni peas ja nööpidega vest eest lahti, mõni tragi ametimees või kõnnib kontskingade, kostüümi ja vesilokkidega 30ndate proua,“ ütleb Inga Raitar, kui küsida, mis ta Rakverest arvab.

Inga Raitar pakub müügiks Ukraina rahvuslikke tikandpluuse ehk Võšivankasid. Need on õmmeldud Ukraina naiste poolt, kelle mehed on rindel. Tegemist on 100 protsenti heategevuse projektiga.
Autor: Katrin Kivi

Täna veedab Rakveres aega ka tuntud ajakirjanik ja ettevõtja Inga Raitar. Nimelt kutsus Tammiku stuudio perenaine Rita Ukkivi teda kodukohvikute päevadele.

„Kui käisin veebruaris Rakveres iidsete kultuuride sümbolite teemalise loenguga esinemas, oli siin nii tore publik ja küsimused ei tahtnud lõppeda,“ räägib Raitar. „Siis jäigi kokkulepe, et kui mul uus raamat väljas, tulen koos sellega.“

Kirjaniku praeguse esinemise teema on kaudselt seotud tema kirjastuse Legend raamatuga "Vaarao ja prohvet", mille ta ise tõlkis. „Sellel raamatul on nii ebatavaline autor, et ma sooviks teda kindlasti Eesti publikule laiemalt tutvustada,“ lisab ta.

Mis raamatut kirjanik ise viimati luges? „Ma ise olen praegu süvenemas oma poolelioleva romaani lõpetamisse - ka see räägib iidsetest teadmistest. Ja selle tõttu loen ma hetkel mitte niivõrd ilukirjandust kui uurin raamatuid iidseimast ajaloost ja salateadmistest. Seetõttu on mu viimaseks raamatuks, mida lugesin, Graham Hancocki "Jumalate võlurid".“

Inga Raitar soovitab inimestel praeguses ajas lugeda rohkem häid ja huvitavaid raamatuid, siis jääb vähem aega häirivaid emotsioone tunda ja keha haigeks tegevat stressi kogeda. „Lugeda soovitaks Ingvar Villido raamatut "Emotsioonid. Inimkonna suurim sõltuvus", sest sealt saab häid viiteid, kuidas ennast keerulises ajas ise toetada,“ annab Raitar ka konkreetsema raamatusoovituse.

Täna viibib Raitar Tammiku stuudio kodukohvikus kell 13-15, pakkudes oma kirjastuse raamatuid. Kella17 algab aga loeng, mis räägib surmajärgsest elust vanas Egiptuses.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!