Koolipapa Kukk tõi Rakveresse uue maja ja süvaõppe

Autor: Andres Pulver • 16. juuni 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Rakvere gümnaasiumil (mis iganes nimesid see kool läbi aegade on kandnud) on olnud kolm looma nimega direktorit – Jänes, Kukk ja Part. Ja igaüks neist on andnud koolile maja – või korpuse, nagu tänapäeval moekas on öelda.

Kaks legendi - seisab direktor Ervin Kukk ja istub matemaatikaõpetaja Ado Pajo.
Autor: SA Virumaa Muuseumid

Henno Harald Jänese direktoriks oleku aastatel kerkis Alar Kotli projekteeritud uhke peahoone, Ervin Kuke aastatel juurdeehitus Vabaduse tänava äärde ja Aivar Pardi ajal Lembitu tänava äärne hoone. Ervin Kuke sünnist möödub täna 101 aastat.

Ilmavalgust nägi Ervin Kukk 16. juunil 1921 Saksi valla Kadapiku küla Paljamäe talus.

Tema haridustee algas Saksi 6-klassilises algkoolis , jätkus Tapa progümnaasiumis ja Tapa ühisgümnaasiumis. Vanemate soov oli, et poeg läheks usuteadust õppima, kuid 1942. aastal, mil noormees gümnaasiumi humanitaarharus lõpetas, usuteaduskonda vastuvõttu polnud. Nii sai temast hoopis õpetaja Kuie-Vajangu koolis.

Peagi viidi aga noor koolipapa Saksa sõjaväkke ning lahingutes osales ta nii Venemaal kui ka Emajõe ääres. 1944. aasta sügisel oli Ervin Kukk aga taas klassi ees tarkust jagamas – sedapuhku Käru koolis.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!